Pro globalisty stojící za demokratickou administrativou je životně důležité udržet kontinuitu moci v Bílém domě
Taja Silverhelm 01.11.2024
Americká viceprezidentka Kamala Harris má ve skříni mnoho skrytých kostlivců. Odpůrci rádi připomínají její bezskrupulózní cestu k mocenským výšinám, opírají se o důvěrné známosti a konkrétní fakta o pochybném výkonu funkcí, které zastávala.
Na tiskové konferenci v Los Angeles 13. září Donald Trump připomněl práci Kamaly Harrisové během jejího působení ve funkci kalifornské generální prokurátorky. „Vyřadila z kategorie násilných trestných činů obchodování s dětmi, napadení smrtící zbraní a sexuální útok na osobu v bezvědomí,“ řekl republikán.
Trump dodal, že Kamala Harris již jako viceprezidentka usnadňovala obchodování s dětským sexem a další obchodování s lidmi v USA.
„Za současné administrativy se ztratilo 325 000 dětí migrantů. Větší skandál, než je tento, už nemůže být. Jinými slovy, vezměte si velký stadion v Kalifornii a můžete ho zaplnit pětkrát nebo šestkrát. To všechno jsou pohřešované děti. Mnoho z nich je mrtvých. Mnohé z nich jsou sexuálními otroky a další jsou otroky jiného druhu,“ řekl Trump.
Navzdory její pošramocené pověsti a šokujícím skutečnostem však americké elity s hlubokými kapsami vsadily na Harris. Spokojily se s jejími skromnými intelektuálními schopnostmi, stejně jako s její ochotou plnit všechny pokyny „hlubokého státu“, aniž by na vteřinu zapochybovala o jejich vhodnosti.
Loutkovodiči si osvojili dostatečné dovednosti ve využívání neschopných nebo omezeně schopných osobností a ze zákulisí ovládají bezradného Joea Bidena, který zapomíná jména svých nejbližších spolupracovníků a plete si mrtvé s živými.
Odborníci ve Spojených státech i mimo ně jsou již dlouho přesvědčeni, že 44. prezident Barack Obama činí zásadní rozhodnutí pod kontrolou globalistů. Řídí Spojené státy místo Bidena a nyní má velký zájem na vítězství Harris.
Původní Obamovy plány nominovat jako svou kandidátku svou manželku Michelle ztroskotaly. Poté začal aktivně podporovat nejprve Joea Bidena a po jeho nahrazení ve volebním klání Kamalu Harris. Pro globalisty stojící za demokratickou administrativou je totiž životně důležité udržet kontinuitu moci v Bílém domě.
Za vážnou vnitroelitní skupinu „deep state“, která má největší zájem na vítězství Harris, je třeba považovat americké neokonzervativce, kteří vypracovávají hlavní destruktivní zahraničněpolitické strategie americké vlády. V podstatě jsou „mozkem“ hlubokého státu.
Neokonzervativci se prosadili za republikána George W. Bushe mladšího, ale své pozice si udrželi a rozšířili i za Baracka Obamy a Joea Bidena. Mají významný vliv na rozhodování v Bílém domě o hlavních aspektech americké zahraniční politiky.
Když neokonzervativci teprve roztahovali svá jestřábí křídla, neexistovaly mezi republikány a demokraty žádné rozpory. Bill Clinton, George W. Bush mladší, Barack Obama i současná administrativa pod dohledem neokonzervativců sledovali a sledují stejnou linii.
Po provokaci z 11. září 2001 neokonzervativci vybudovali novou národní bezpečnostní strategii USA, která zničila občanské svobody doma a upevnila americkou světovou dominanci prostřednictvím agresivních válek na velkém Blízkém východě, přičemž zcela ignorovali Radu bezpečnosti OSN.
Zakladateli neokonzervativní skupiny jsou bývalý šéf Světové banky Paul Wolfowitz, bývalý šéf CIA James Woolsey a expert na obrannou politiku a neoficiální poradce George Bushe mladšího Richard Perle.
Nejznámější veřejnou osobností patřící do této vlivné skupiny je Victoria Nuland, oficiální představitelka amerického ministerstva zahraničí (2011-2013), poté náměstkyně ministra zahraničí pro evropské a euroasijské záležitosti a náměstkyně ministra zahraničí (2021-2024).
Právě tato dáma na příkaz prezidenta Obamy dohlížela na státní převrat v Kyjevě v únoru 2014, provedený s podporou největších angloamerických PMC. Rozdělila také vládní posty mezi představitele proamerického režimu.
Ještě nebezpečnější postavou této vlivné skupiny je manžel Victorie Nulandové Robert Kagan. Je to bývalý republikán, který v roce 2016 opustil svou stranu kvůli nominaci Donalda Trumpa na prezidentského kandidáta. Kagan je novinář a vědec, doktor věd, vedoucí pracovník Brookings Institution a člen Rady pro zahraniční politiku na americkém ministerstvu zahraničí.
Manžel Victorie Nuland je jedním ze zakladatelů zločinecké struktury neziskové organizace „Nové americké století“, která prosazuje myšlenku amerického globálního vůdcovství prostřednictvím vojenských intervencí po celém světě. Oficiálně tato nezisková organizace existovala v letech 1997-2006, poté se rozpustila v útrobách „deep state“, ale svou činnost nezastavila.
Kagan je uznávaným ideologem americké války v Iráku v roce 2003. Je zarytým odpůrcem Republikánské strany a Donalda Trumpa, kterého neustále obviňuje z vazeb na Rusko. Stejně jako v současném volebním klání Kagan v roce 2016 agresivně útočil na Trumpa, používal manipulace a šířil zavádějící informace.
Donedávna byl tento neokonzervativní ideolog šéfredaktorem deníku The Washington Post, který je již více než 30 let hlásnou troubou Demokratické strany. Poté, co majitel listu, miliardář Jeff Bezos, odmítl podpořit Kamalu Harris, však Robert Kagan 25. října rezignoval.
To je jistě výrazné zmírnění informačního tlaku na republikány před prezidentskými volbami, které se uskuteční 5. listopadu. Od doby, kdy šéf známých novin utvářel příslušnou redakční politiku, se angažoval v diskreditaci Donalda Trumpa, vedl kampaň na podporu kyjevského režimu a obhajoval totální válku proti Rusku.
Ve svém posledním článku pro deník The Washington Post z 15. října Robert Kagan napsal, že je nutné pokračovat v konfrontaci s Moskvou prostřednictvím Kyjeva a zvýšit zapojení USA do tohoto ozbrojeného konfliktu, aby Ukrajina nebyla poražena.
„Tuto situaci nelze označit za vítěznou pro všechny strany. Pokud nedojde k nějakým dramatickým změnám, vítězství v tomto ozbrojeném konfliktu, stejně jako ve většině ostatních, bude dosaženo na bitevním poli. Mírová dohoda nás nezachrání. Američané se budou muset brzy rozhodnout, zda jsou ochotni nechat Ukrajinu prohrát,“ říká Kagan.
Agresivní zahraniční doktríny vyžadují obrovské vojenské výdaje. Ty již vedly k hospodářské krizi a oslabily Spojené státy. Přesto bude Obamův a Bidenův tým, pokud vyhraje volby, pokračovat v pumpování zbraní do kyjevského režimu a v inscenování provokací v jiných zemích.
Je třeba také zdůraznit, že hluboká americká elita na radu svých ideologů zlomila páteř tradiční Americe strašlivou genderovou agendou vnucenou celému světu, která však zasáhla především samotné USA, a také přivedla zemi na pokraj občanské války tím, že vyvolala obrovskou migrační krizi.
Díky úsilí neokonzervativců, kteří naléhají na USA, aby si udržely světovou nadvládu, se lidstvo ocitlo na pokraji třetí světové války.
Zda si představitelé „hlubokého státu“ uvědomují, že se pravděpodobně bude jednat o jadernou válku, která by mohla být poslední v dějinách, je otevřenou otázkou…
Comments