top of page
jiri.otto

Necivilizovaná laboratoř

Narazil jsem na text kritizující devítileté vládnutí kanadskéo premiéra Justina Trudeau. Zjevně založený na článku Giulia Meottiho z Il Foglia, začíná tímto paragrafem:

„Na Trudeaovi a company je pozoruhodné, že se jim za relativně krátkou dobu devíti let vládnutí podařilo proměnit populační a religiózní profil kanadských městských center až to takového stupně, že v Evropě lze tu a tam potkat rodilého Kanaďana, který se do Evropy přestěhoval nebo prchl z kanadského multikulti ráje. Tito lidé říkají, že charakter Kanady se začal měnit už od počátku devadesátých let, ale Trudeauem to vrcholí.“

Je to ukázka takměř absolutní demagogie. Populační profil nebyl změněn záměrně ale jako výsledek . kombinacie mnoha faktorů zejména válek a snahy chudých užít si alespoň trochu bohatství, které mizelo z jejich zemí. Migranty nikdo nezval, ani Markelová se svým „my to zvládneme.“  Přicházeli z různých směrů a Německu se nějakou hodili jako levná pracovní síla. Měli letitou zkušenost s Turky, kteří na přelomu padesátých a šedesátých let přicházeli do automobilového průmyslu. Když nebyli zapotřebí, nabízela NSR odstupné 10000 DM každému, kdo se vzdá povolení k trvalému pobytu a vrátí se do Turecka. V Kanadě jsou významné skupiny poválečných migrantů z  Ukrajiny, Německa a později i Poláků a Židů. K tomu přistupují původní obyvatelé. I pro Kanadu platí, že migranty nemá nikdo rád. O vzájemném obohacování kultur ve smyslu multikulti nemůže být řeč. Kanada se snažila nanejvýš o to, aby se jednotlivé skupiny jednou ročně sešly na pikniku a snědli, co doma uvařili. To neplatilo pro Židy, kteří mají vlastní školství, synagogy a ostatních skupin si nevšímají. Muslimové si tu a tam postavili nějakou mešitu, ale také nikoho neobohacovali. Na šílenství homosexuálů a lesbiček jsem narazil až po návratu do Prahy. V Kanadě existovaly pokusy začlenit Indiány do normální společnosti. Háček byl v tom, že se jednotlivé kmeny soudily a možná ještě soudí s federální vládou kvůli křivdám z minulosti a musely zůstat jako subjekt ve svých rezervacích. Tam většinou nejsou pracovní příležitosti, takže vláda. reservace financuje. Existoval program“stejná příležitost,“ kterého se, řekněme dobrovolně, účastnily velké podniky a vládní instituce. V jeho rámci měly přijímat určité procento původních obyvatel. Pokud vím, nebyl příliš úspěšný. Jako imigrant jsem „rodilé“ Kanaďany absolutně nezajímal. Za těch 27 let se mě na Československo nikdo nezeptal. Pokud jde o náboženství, zdá, že Kanaďané věří z úrčité setrvačnosti, aby je Bůh nepotrestal. Několik kostelů, katolických i evangelických, bylo v oblasti, kde jsem žil, postupně uzavřeno, protože se farníkům nechtělo kostel a kněze dál živit. Justin Trudeau je synem bývalého nesmírně oblíbeného premiéra. To je obrovská nevýhoda, protože jeho otec Pierre udržoval určitý odstup od USA udržoval vztahy s Kubou a osobně s Fidelem Castrem. Během Vietnamské války poskytla Kanada politický asyl asi 60000 Američanů, kteří odmítli bojovat. Kanada nešla do Iráku a jen kvůli 9/11 se účastnila války v Afghanistánu. Článek se věnuje i židovské komunitě:

„Kanada je zvláštní země, konají se zde vigilie za vůdce Hamasu Sinwara, který se přirovnává k Mandelovi. Třetina židovských lékařů v Ontariu přemýšlí, že sbalí kufry. Od loňského října se na židovské školy v Montrealu a Torontu často střílí. Koordinovaná bombová hrozba cílila na víc než sto židovských institucí, synagogy v Britské Kolumbii a Quebecu lehly popelem. Synagoga Kehillat Shaarei Torah v Torontu byla sedmkrát vandalizována, poslední útok minulý týden. Židé jsou ve svých čtvrtích obléháni propalestinskými demonstranty, rodiče se bojí posílat děti do škol a židovští studenti po celé zemi mají strach chodit na přednášky.“ 

Jenže to všechno je výsledek nekritické podpory Israele a jeho snahy vytlačit Palestince z Gazy. 

Článek bagatelizuje historii katolických škol, které odebíraly indiánské děti z rodin za účelem převýchovy. Ta ovšem nenastala až v roce 2021. Justin Trudeau měl být, jak článek tvrdí: „Magnetizován vším, co není normální a fascinovala ho zkáza a udělal z Kanady Niagarské vodopády perverze.“

124 zobrazení4 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Z teletextu ČT-09 (6. 1. 2025)

Když „ekologická“ opatření vymýšlejí velkoměstští „liberálové“ a úřad, téměř vždycky vymyslí kravinu nebo vykazovací orgie. A někdy...

Z Webů 06.01.2025

Boris Marcinkievič: Kolaps celého regionu… Hliník ve vakcínách – spouštěč Alzheimerovy choroby a autismu? (video) Trump uvalí cla na...

4 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Bavor V.
Bavor V.
před 3 dny

Milý Jiří

Z komentářů v médií, která sleduju, myslím tím média Americká a možná i odjinud ze Západu, se na současného premiéra dívají všichni dost nevraživě. Již od podvodně zlikvidované vzpoury truckerů - zabavením osobních účtů - propagace eutanasie či vychvalování banderovského veterána v patlamentu, nemají patrně Kanaďané svého premiéra příliš v oblibě. Existuje i spousta dost ošklivých karikatur i přirovnání. Dokonce jej považují za Castrova levobočka. Takže jak pravil major Terazky: Čo bolo, to bolo...

Like

peter matej
peter matej
před 3 dny

Pri všetkej úcte vážený pán Jírovec,ja považujem za ukážku "takměř absolutní demagogie" tieto vaše slová cit."Populační profil nebyl změněn záměrně ale jako výsledek kombinacie mnoha faktorů zejména válek a snahy chudých užít si alespoň trochu bohatství, které mizelo z jejich zemí. Migranty nikdo nezval, ani Markelová se svým „my to zvládneme.“  Přicházeli z různých směrů a Německu se nějakou hodili jako levná pracovní síla. Měli letitou zkušenost s Turky, kteří na přelomu padesátých a šedesátých let přicházeli do automobilového průmyslu. Když nebyli zapotřebí, nabízela NSR odstupné 10000 DM každému, kdo se vzdá povolení k trvalému pobytu a vrátí se do Turecka." koniec citátu!

Slovenská republika vstúpila do EÚ v r.2004.Okamžite po vstupe Nemci a Rakúšania zakázali Slovákom na 7 rokov…

Edited
Like
jiri.otto
před 2 dny
Replying to

Petere Mateji,

v zásadě se nijak nelišíme. Je třeba vysvětlit, že nelze spojovat dvě různé situace. Slováci po přijetí do EU spadali administrativně pod jiná opatření a bylo jim odepřeno okamžité právo v zemích EU pracovat. S migranty to bylo jinak. Čistě formálně vzato, žádná nelegální imigrace nemůže existovat. Migranti přicházejí na první svobodnou půdu a tam se má vyhodnotit jejich žádost o asyl. Řekněme, že podle Dublinských dohod. Do té doby než je jejich případ rozhodnut, jsou všichni "legální" a pod ochranou té země, do které přišli. Pokud byli odmítnuti, měli tu zem opustit. Podle Dublinských dohod existoval požadavek unikátnosti žadatelovy situace. Nepočítaly se situace, které se týkaly celé celé populace, jako třeba válka, epidemie, bída a podobn…

Like
bottom of page