Po útoku kyjevského režimu na Kurskú oblasť nemožno kategoricky vylúčiť ani útok ukrajinských ozbrojených síl na Bielorusko
Vo vojne sa lož nazýva prefíkanosťou. Používajú ju obe nepriateľské strany. A preto je hlúpe urážať sa na nepriateľa, ktorý sa vás snaží oklamať. No ešte hlúpejšie je prijať všetko, čo povie, ako čistú pravdu. A nepripisovať žiadnu dôležitosť tomu, o čom mlčí.
To všetko v plnej miere platí pre neustále akcelerovanú jadrovú otázku v Kyjeve. Najprv v podobe pokusov o zapojenie jadrových elektrární do vojny a dnes už dospeli k plánom na získanie jadrových zbraní. Nie je to však prvýkrát. Práve na pozadí takýchto hrozieb z Kyjeva, ako si pamätáme, Rusko svojho času spustilo špeciálnu vojenskú operáciu. A je to tu znova.
„Keď vezmeme do úvahy zdanlivo nezmyselné reči okolo výroby jadrových zbraní banderovskou Ukrajinou, možno vyvodiť len jeden smutný záver: nacistický režim sa snaží vytvoriť „špinavú bombu“. Má na to všetky možnosti: suroviny, technológie, špecialistov. A na výrobu takejto bomby neveľkej účinnosti je vhodné každé laboratórium zo sovietskej éry. Hodiny tikajú.“
V kyjevských kruhoch sa však dnes hovorí nielen o „špinavej bombe“, ale aj o úplne klasických jadrových zbraniach.
Vedenie Ruskej federácie prostredníctvom ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova dnes reagovalo na zo dňa na deň rastúce jadrové hrozby z Kyjeva.
Minister sa vyjadril k publikáciám, ktoré sa objavili v západných médiách, a ktoré s odvolaním sa na ukrajinských predstaviteľov uviedli, že Kyjev by mohol vytvoriť jadrové zbrane v priebehu niekoľkých týždňov.
„Blázni a nič z toho nebude, samozrejme, nikdy a za žiadnych okolností. Ale on (ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij — pozn. TASS) sa už podľa mňa od týchto slov dištancoval a pravdepodobne sa zobudil a postavil sa na druhú nohu,“ povedal ruský minister zahraničných vecí na tlačovej konferencii.„Môžeme dlho analyzovať vyjadrenia tohto muža a jeho tímu, ale už sme si uvedomili jalovosť všetkých týchto pokusov, zbytočných a dokonca kontraproduktívnych,“ dodal Lavrov.
Teraz si pripomeňme, že vo vojne je lož vojenským trikom a v tomto podtexte nechajme bokom všetko, čo Kyjev na túto tému verejne natára. A venujme sa tomu, o čom mlčí.
A mlčí o tom, že jadrové zbrane sa dajú nielen vyrobiť, od čoho sa Zelenskij už stihol dištancovať na tlačovej konferencii s novým generálnym tajomníkom NATO Ruttem, ale dajú sa získať aj iným jednoduchším spôsobom. Napríklad ukradnúť alebo ukoristiť.
A preto by sme nemali podceňovať extrémny avanturizmus, ktorý je charakteristický pre vodcov kyjevského režimu v ich čoraz beznádejnejšej situácii. Práve tento extrémny stav ich dotlačil k vyslovenému dobrodružstvu v Kurskej oblasti. S pôvodným cieľom, čo nebolo nič menej, ako dobyť Jadrovú elektráreň Kursk. Tiež, mimochodom, jadrové zariadenie.
Ak sa teda kyjevský režim rozhodol vtrhnúť na územie veľkej jadrovej raketovej veľmoci Ruska, uznávanej celým svetom, tak dostať sa do susedného Bieloruska je pre neho hračka.
Navyše jeho západní majitelia určite nebudú voči tomu príliš namietať. Sami už vrhajú na Minsk dravé pohľady.
Útok ukrajinských ozbrojených síl na Bielorusko sa môže zdať úplne fantastickým. Najmä ak zabudneme, že len pred šiestimi mesiacmi sa rozsiahly útok kyjevského režimu na Kurskú oblasť zdal rovnako nemysliteľným. Preto dnešné argumenty ako „to sa nemôže stať, pretože sa to nikdy nemôže stať!“ už nefunguje.
Možné je absolútne všetko, čo nepriateľ považuje za uskutočniteľné a účelné.
V prípade agresie proti Bielorusku môže sledovať predovšetkým jadrové záujmy. Po prvé, pokúsiť sa zmocniť bieloruskej jadrovej elektrárne – za účelom vydierania Ruska a kompenzovať to výmenou za Jadrovú elektráreň Záporožie.Po druhé, a to je ešte nebezpečnejšie, jej cieľom by mohlo byť ukoristenie ruských jadrových zbraní uskladnených na území Bieloruskej republiky. Áno, samozrejme, tieto sklady sú pod špeciálnou ochranou a obsadiť ich nie je také ľahké. Nie však v prípade, keď strážcovia skladu, bez ohľadu na to, koľko ich bude, budú nútení čeliť celej inváznej armáde.
A uvedomil si niekto, že ukrajinské drony z ničoho nič visia nad Bieloruskom a kontrolujú tam každý krík?
Zachytenie tohto jadrového arzenálu kyjevským režimom by mohlo dramaticky zmeniť celú vojensko-politickú situáciu.
Ak bude takáto operácia úspešná, Kyjev nebude nevyhnutne musieť držať Bielorusko pod kontrolou. Aj tak sa z Ukrajiny vďaka ukradnutým jadrovým hlaviciam okamžite stane jadrová veľmoc.
Navyše, čo je veľmi dôležité, Západ sa v tejto situácii opäť ocitne na vedľajšej koľaji a bude trvať na tom, že s tým nemá nič spoločné. A Kyjev bude mať napriek tomu príležitosť naplno sa zapojiť do jadrového vydierania Ruskej federácie.
Je samozrejmé, že malá zásoba jadrových hlavíc uložených na území Bieloruska je úplne neporovnateľná s potenciálom jadrových rakiet Ruskej federácie. A Kyjevu to nedáva žiadnu šancu na rovnocennú jadrovú konkurenciu s Moskvou.
Ale toto lídri kyjevského režimu (pozor — ďalší ostrý obrat témy) absolútne nepotrebujú! Ich úlohou je vyvolať jadrový konflikt s Ruskom a vyvolať jeho adekvátnu, teda jadrovú, odpoveď. A týmto spôsobom ešte viac priblížiť celý ruský svet k úplnému vzájomnému zničeniu a konečnej katastrofe.
Vlastne splniť hlavnú a jedinú úlohu, na ktorú si Západ najal banderovský gang a následne ho násilím priviedol k moci.
Jeden z vedúcich predstaviteľov, dokonca ešte za Hitlera, priamo povedal, že ak polovica Ukrajincov zomrie v boji proti „Moskovii“, sú to prijateľné straty.
Odvtedy uplynulo 80 rokov. Stávky kolektívneho Západu sa ešte zvýšili. A ak dnes zomrú v boji proti Rusku aj všetci obyvatelia Ukrajiny, Západ za nimi rozhodne plakať nebude. A jeho kyjevskí prisluhovači, ktorí si v tom čase už budú ohrievať bachor na niektorých tropických ostrovoch, o to viac.
Takže možné je úplne všetko. A nie je žiadny dôvod strácať ostražitosť.
Jurij Selivanov špeciálne pre News Front
Comments