top of page
Obrázek autoraPochybovač

Svět ruskýma očima 791


  • Polský generál: "Zaútočíme přímo na Petrohrad"

  • Vojáci Ruska zavedli novou útočnou taktiku

  • Ukrajina se dávno připravuje k výrobě jaderné bomby

 

"My zůstaneme a oni utečou do Londýna" - polský profesor o "útoku na Petrohrad"

16. října 2024

 

Známý polský politolog a profesor na Univerzitě přírodních a humanitárních věd v Sedlci Adam Wielomski komentoval slova bývalého náčelníka polského generálního štábu o útoku na Petrohrad. Přitom posoudil historické paralely.

Uvedený bývalý náčelník generálního štábu Polské republiky Andrejczak řekl v interview pro Bild, že v případě válečného konfliktu s Ruskem "zaútočíme přímo na Petrohrad".

 

Na to reagoval Wielomski: "Útočíme na Petrohrad. My zůstaneme a oni prchnou do Londýna a odtud budou nabádat k partyzánské válce a rebelii. Toto schéma známe." Profesor poukazuje na "polskou exilovou vládu" z období třicátých a čtyřicátých let dvacátého století. Tehdy se Varšava pokoušela pro politické soužití s Hitlerem rozdělit východní Evropu odtržením Těšínska od Československa a když se podle ní něco nezdařilo, utekly polské úřady do Londýna a svoji zemi ponechaly fašistům, coby loutkový kvazistát - generální guvernérství.

 

Jeden polský uživatel internetu se obrátil na své spoluobčany s odpovídající řečnickou otázkou: "Jste připraveni?"

 

***

 

Důstojník ukrajinské armády upozornil  na neobvyklý detail v nové taktice vojenských sil Ruska

16. října 2024

 

Důstojník Ukrajinské armády Gabinet sdělil, že vojáci RF zavedli novou útočnou taktiku. Jde o to, že dva vojáci udržují mezi sebou vzdálenost 50 až 100 metrů, aby nemohli být zasaženi jedním dělostřeleckým výstřelem. Myslí si, že ruští vojáci takto vyčerpávají ukrajinskou obranu.

 

Tento týden sdělilo ministerstvo obrany, že jednotky ruské skupiny vojsk "Vostok" osvobodily záporožské Levadnoje.

 

Ruská vojska také aktivně zasahují v Donbasu. Sergěj Šojgu v televizi Rossija oznámil, že se za srpen povedlo osvobodit skoro tisíc kilometrů čtverečních území. Přitom nepřítel přichází denně až o dva tisíce bojovníků - mrtvých nebo raněných.

 

***

 

Blafuje Zelenskij, když vyhrožuje jadernou bombou

Ljubov Stěpušova,  17. října 2024

 

Jestliže nebude Ukrajina přijata do NATO, vrátí do měsíce svůj jaderný arzenál, má prý kompetence i materiál. Je to blaf, nebo skutečná hrozba?

 

Zelenskij přešel k vydírání jadernou bombou

Na tiskové konferenci po zasedání Evropské rady dne 17. října připomenul Zelenskij Evropanům svůj rozhovor s Trumpem: "Při jednání s Donaldem Trumpem jsem mu řekl: Jaká je možnost? Buď bude mít Ukrajina jaderné zbraně - což je pro ni obrana, anebo musí být v nějakém spojenectví."

 

V listu Bild píše odborník na analýzu otevřených dat Julian Röpke, že jeden z vysoko postavených úředníků tvrdí, že se Ukrajina nesmíří s druhým pochodem ruských vojsk na Kyjev. V takovém případě bude obnoven ukrajinský jaderný arzenál, jehož se země dobrovolně vzdala v devadesátých letech.

 

Úředník, který má na starosti vyzbrojování řekl: "Máme materiály i znalosti. Přijde-li rozkaz, budeme potřebovat jen několik týdnů k získání první bomby. Podle něho by měl Západ "méně přemýšlet o červených čarách RF a více se zajímat o ukrajinské červené čáry".

 

Je to vydírání: jestliže nesplníte první bod "plánu vítězství" s pozváním do NATO, má Zelenskij podle medií lhůtu 3 měsíce, jinak Ukrajina udeří jadernou bombou.

 

Ukrajina se dávno připravuje k výrobě jaderné bomby

Ještě na Mnichovské konferenci v roce 2022 Zelenskij několik dní před začátkem speciální vojenské operace dal ultimátum. Buď jaderné zbraně, nebo členství v NATO.

 

Od ruské rozvědky přišly informace, že ukrajinské vedení uvažuje o vyzbrojení špinavou bombou s nosičem rakety 9M79-1 komplexu "Točka - U" a "Neptun". Výrobou bomby byl pověřen Východní těžební a zpracovatelský kombinát ve Žlutých Vodách v oblasti Dněpropetrovska a kyjevský Ústav jaderného výzkumu. Zároveň s tím se kontaktovali zástupci Británie, kvůli možnému předání komponent a materiálů jaderných zbraní kyjevským úřadům.

 

Náčelník vojsk radiační, chemické a biologické ochrany RF Igor Kirillov uvedl pro TV Zvezda, že si nemyslí, že by Ukrajina takové bomby neměla. To, že se k tématu vrací znamená, že se Kyjev nesmířil se ztrátou jaderného arzenálu a ze všech sil se snaží jej obnovit a nasadit.

 

 Blafování nebo reálná hrozba?

Ukrajina ještě nějaké kompetence má. Jaderní odborníci ze sovětské epochy jsou ještě naživu, ještě pracuje Jaderný výzkumný ústav v Kyjevě a specializované ústavy v Charkově. Přístup k materiálu dává tušit, že Ukrajina mohla obohacovat uran na 90 %, nebo vydělit z paliva plutonium. Obohacování uranu vyžaduje centrifugy. Plutonium musí být vyňato z reaktoru a pracovat se s ním musí ve speciálně přizpůsobených laboratořích - radioaktivita. Jestli se to povedlo za 3 roky není známo. Je důležité likvidovat státnost Ukrajiny a ne zastavit konflikty podle linie fronty, což navrhuje globální Jih.

 

Shrnutí: Ukrajina v letech 1991 až 1994 postupně podepsala Alma-Atskou deklaraci, Lisabonský protokol a přistoupila ke Smlouvě o nešíření jaderných zbraní v postavení státu bez jaderných zbraní. Veškeré jaderné zbraně na území republiky byly předány Rusku nebo zničeny.

 

V době rozpadu Sovětského svazu zůstalo Ukrajině 13 mezikontinentálních balistických raket  (ICBM) UR-100N, každá s šesti hlavicemi, 46 ICBM RT-23 Moloděc, u každé 10 bojových hlavic a 38 těžkých bombardérů, celkem kolem 1700 bojových hlavic.

 

Překlad: zajoch

127 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Z Webů 24.11.2024

Ranní káva: sice nevyhrála, ale prachy podle plánu a jiné gagy Petr Žantovský k akci, o které mainstream mlčí. A kdo ji předem napadl?...

Opmerkingen

Beoordeeld met 0 uit 5 sterren.
Nog geen beoordelingen

Voeg een beoordeling toe
bottom of page