CO BYLO DNES …?
- Pochybovač

- 10. 6.
- Minut čtení: 3
„Děd Banzay“ 10.06.2026

Ahoj všichni! A tady je Trumpova reakce:
1. USA provedly raketové údery na Írán
Dnes bez dohody:
Íránské zpravodajské agentury zveřejňují informace o výbuších v jižní části ostrova Kešm, asi čtyřech výbuších ve městě Jask, sedmi ve městě Sirik a také o výbuších ve městech Minab a Bandar Abbas. Útoky USA byly provedeny pomocí řízených střel Tomahawk
Teherán již slibuje, že na tyto údery odpoví.
Na amerických základnách v Kuvajtu, Bahrajnu, Spojených arabských emirátech a Kataru byl vyhlášen poplach.
Íránský ministr zahraničí Abbás Arágčí:
„Navzdory svým porážkám na bojišti se USA rozhodly otestovat naši odhodlanost.
Naše silné ozbrojené síly nenechají bez odpovědi žádný útok ani hrozbu.
Opusťte náš region, pokud chcete být v bezpečí“.
Historie Perského zálivu čítá mnoho kapitol o smutných osudech vnějších vetřelců.
*
A tak se pomalu začíná roztáčet kolotoč války.
USA samozřejmě prohlašují, že údery nepoškodí jednání a že šlo vlastně o reakci na sestřelený vrtulník, ale Trump si musí uvědomit, že blokádou samou válku nevyhraje.
Myslím si tedy, že frekvence „odvetných“ ostřelování bude narůstat. Ale velmi opatrně, aby to nevyvolalo paniku na světových trzích.
Uvidíme…
***
2. Noční údery
Pokud íránský konflikt teprve začíná, ten ukrajinský je na vrcholu.
Strany se navzájem zuřivě bombardují, ale, jakkoli je to podivné, jsou mnohem blíž k „dohodě“ než Írán s USA.
*
Prostě proto, že dál už není kam (no kromě jaderné bomby na Kyjev nebo nějaké biologické zbraně z té strany), a to znamená, že se musí dohodnout, protože ekonomické škody převyšují „zisk“ z války.
V Rusku hoří rafinerie a na Ukrajině sklady, přístavy, energetika a hřivna se řítí k hranici 45 za dolar.
V podstatě v tom spočívá celý Zelenského plán. Jen zapomněl, že Ukrajina má mnohem menší rezervy, a Západ sice pomáhá, ale velmi skromně (jinak by přece nebylo třeba devalvovat hřivnu?).
*
Ale to jsem odbočil…

Takže dnes ukrajinská armáda zasáhla dronem „Flamingo“ „VNIIR-Progress“ v Čeboksarech
Pod útok dronů se dostala také tolikrát trpící rafinérie v Novokujbyševsku, na kterou útočí už po třicáté.
*

Na oplátku ruské ozbrojené síly zasáhly cíle v Oděse a Zatoce, Sumách, Záporoží a Charkově.
**
3. Protesty proti migrantům

Vypukly v Belfastu (Irsko) poté, co se migrant ze Súdánu pokusil přímo na ulici stít Britovi hlavu.
Obětí útoku se stal 40letý muž. Utrpěl těžká zranění krku, hlavy a zad, stejně jako očí. Napadl ho 30letý muž pocházející ze Súdánu s kuchyňským nožem.
Lidem se to vůbec nelíbilo, takže stovky demonstrantů házely láhve na policejní vozy a zapálily autobus a popelnice.
***
4. Trump: Írán příliš dlouho zdržoval jednání o dohodě a nyní za to bude muset zaplatit.

Donald nadále vyjadřuje rozhořčení nad tím, že „poražený“ Írán nechce ustoupit:
„Íránská vojenská mašinérie je zcela a totálně rozdrcena. Její velká část, například námořnictvo a letectvo, prakticky již neexistuje – jsou zcela zničeny. Írán – samé prázdné řeči bez činů. „Chuligán Blízkého východu“ JE MRTVÝ!!!
Příliš dlouho otáleli s uzavřením dohody, která by pro ně byla výhodná – teď za to budou muset zaplatit!!!
Teherán vzal tyto výhrůžky na vědomí a dnes potopil další tanker, který si příliš věřil
Zkrátka, bez boje se tato otázka nevyřeší.
Čekáme, až se Trump smíří s touto myšlenkou a buď zaútočí, nebo kapituluje.
*
USA mají v úmyslu zahájit rozsáhlé útoky na Írán, - prohlásil Donald Trump.
A zatímco píšu tyto zprávy, náš Donny se zdá být připraven.
„Chystáme se na ně zaútočit a zaútočit velmi tvrdě. Obnovíme bombardování. Máme na to právo. Sestřelili náš vrtulník.»
Říkal jsem přece, že ten vrtulník je jen záminka a frekvence „odvetných“ útoků bude narůstat.
Také Trump:
Novinář: Co si přejete k narozeninám?
„Chci mír pro celý svět „
Jak si tu nevzpomenout na klasiku?
„Míru si vážím z celého srdce. A kvůli němu vykosím, ženy, děti i starce“ – Mírotvůrce
***
5. Budova panoramatu „Obrany Sevastopolu“ vyhořela po úderu ukrajinských ozbrojených sil

Budovu zapálili v roce 1942 Němci, ale dílo zkázy dokončily ukrajinští nacisté.
„Dnes v noci bezpilotní letoun cíleně zasáhl budovu panoramatu „Obrana Sevastopolu 1854–1855“ – objekt kulturního dědictví, jeden z hlavních symbolů Hrdinského města. Situace je mimořádně složitá: již nyní je zřejmé, že Panorama Franze Roubaud je prakticky zničeno…“ – guvernér Razvožajev.
Samozřejmě to obnoví, ale stejně je to škoda.
*
Pokračujeme v tématu dronů: Ukrajinci opět sestřelili „Geraň“ nad městem.
No, alespoň dnes bez mrtvých. 4 zranění v Sumách.
***
6. A na závěr: Blesk zasáhl počítač přes internetový kabel.

Výboj blesku zasáhl linku poskytovatele, prošel kabelem do domu, spálil router a pak se dostal k síťovému portu systémové jednotky. Výsledkem bylo, že router úplně shořel.
A to mě máma varovala, abych nehrál během bouřky. I když si nemyslím, že by to pomohlo.
***
Tak to je pro dnešek vše! Přeji všem příjemný večer


Komentáře