Jde o princip
- jiri.otto
- 10. 6.
- Minut čtení: 1
Před několika dny proběhl vjedné TV sledoval rozhovor, týkající se účasti prezidenta na příštím summitu NATO. Byl pojat jako souboj Macinky respektive Babiše s Pavlem. Pozvaný politolog bohužel propásl příležitost vysvětlit, že základem sporu je Pavlovo vystupování proti vládě. Protože za zahraniční politiku odpovídá vláda, znamená to, že pokud Pavel chce naši delegaci na summitu NATO vést, smí pouze přečíst text, který mu napíše respektive schválí vláda.
Pokud vím, pro členské státy NATO je z celé Washingtonské smlouvy závazný pouze její první článek, který požaduje řešit problémy mírovými prostředky. Vedení NATO může doporučovat, aby členské státy vydávaly x% HDP na zbrojení, ale nemůže to nařizovat. To jen naši slouhové se vracejí s tím, že jsme se na setkání k čemusi zavázali. Pavel ani nikdo k tomu nemá právo. Poslušná Fialova parta prosadila ve Sněmovně zákon, který nás zavazuje dávat ona 2% na to, co vrchnost odkývne za přijatelné.
Podlézavost české politiky vede k tomu, že si americký velvyslanec (reprezentat režimu ovládaného podle Pavla odpornou lidskou bytostí) nebo Rutte troufnou kritizovat náš rozpočet.


První věta mého příspěvku měla být: Před několika dny proběhl v jedné TV rozhovor, týkající se účasti prezidenta na příštím summitu NATO.
Potíž je v tom, že jako autor nemohu text dodatečně opravit (tato možnost zmizela před několika roky). Nevím zda existuje možnost text odstranit a znovu po opravě publikovat.