V září 2022 tehdejší ředitelka SÚKL Irena Storová upozornila ministerstvo zdravotnictví na problematiku úmrtí po očkování proti covidu‑19 - (video)
- lujjza
- 8. 6.
- Minut čtení: 1
SÚKL následně potvrdil, že v roce 2021 přijal celkem 10 633 hlášení podezření na nežádoucí účinky vakcín proti covidu‑19, přičemž ve 149 případech bylo v hlášení uvedeno úmrtí očkované osoby.
Tato podezření na úmrtí označuje SÚKL za nejzávažnější případy a zdůrazňuje, že bez znalosti přesné příčiny smrti je nelze řádně vyhodnotit. Jak úřad uvádí: „Bez znalosti příčiny, z jaké došlo k úmrtí, není možno případ dostatečně zhodnotit.“
Zároveň SÚKL upozorňuje, že ve vysokém procentu případů náhlých úmrtí po očkování nebyla provedena pitva.


tak to je naozaj sila, aj porusenie ceskeho zakona v suvislosti s vakcinou, aby sa umlciavalo