Zločin je když
Strategická komunikace je, když se komunikuje strategicky. Zdá se, že v současné době chybí podobně jednoduchá definice zločinu. Mohla by znít třeba takto: Zločin je, když někdo významný řekne, že jde o zločin. Občan by ji uvítal, protože se ve vlastním zájmu musí opřít o mínění mocných. To aby neskončil kvůli vlastnímu názoru v šatlavě. Třeba za popírání genocidia nebo obhajobu zločinů komunistů, pomalu jediných zbylých viníků. Pravda, občan se zatím smí domnívat, že vedle komunistických a nacistických zločinů existují i feudální a kapitalistické zločiny pro válku nebo proti míru. To podle Listiny základních práv a svobod, jejíž Článek 17 vrchnost zatím nestačila zrušit.
Datum 24. dubna roku 1915 označují historici za začátek první genocidy v moderních dějinách světa. Během ní Osmani zavraždili nebo vyhladověli k smrti více než 1,5 milionu Arménů. To ovšem bylo ještě před výstřelem z Aurory, takže výsledek nelze připisovat komunistům ani nacistům. Občan tedy může zákrok proti Arménům považovat buď za správný či spekulovat o genocidě.
Kdosi zvídavý se 19.6.2020 v této záležitosti odrátil na MZV ČR.
Dotaz : Jaké je oficiální stanovisko Ministerstva zahraničí ČR o genocidě páchané Osmanskou říší na Arménech v roce 1915. Prosím zejména o jasné a jednoznačné vyjádření, jestli stojíme na straně zemí jako je Německo, Francie, USA a označujeme tehdejší vraždění za genocidu, anebo nikoli. Pokud neoznačujeme, prosím o zdůvodnění.
Odpověď: Vláda ČR tragické události v Osmanské říši, při nichž bylo v letech 1915 – 1923 zavražděno více než 1 mil. Arménů, jako genocidu explicitně neuznala. Dosavadní absence oficiálního uznání však neznamená, že ČR zůstává k smutné kapitole arménských dějin lhostejná či dokonce existenci zmíněných tragických událostí popírá. MZV ČR věnuje při diplomatických jednáních se svými arménskými protějšky tomuto tématu vždy značnou pozornost, ale hodnocení tragických událostí především z období 1. světové války přenechává nezávislým historikům. ZDE
Víc se nedalo očekávat, tehdy byl u moci Babiš a ministrem Petříček. Škoda, že se tazatel nedozvěděl, kteří jsou ti nezávislí historici a hlavně, proč jim vláda nenaslouchá.
Doba pokročila a nacismus s neonacismem byl vzat na milost. Zástupci ČR hlasovali proti rezoluci OSN, která požadovala zákaz šíření těchto ideologií. Nepochybně jde o krok správným směrem. Jednou přece musíme pochopit, že vše kromě komunismu byla selanka. Tedy až na holokaust, kvůli kterému Israel hlasoval pro zmíněnou rezoluci. Spojit jedinou ideologii se všemi zločiny je nutné, aby i největší blbec pochopil, že například v Gaze umírají děti i civilisté, ale nemůže jít o zločin natož snad náznak genocidy prostřednictvím bombardování vyhladovění nebo chladem. V Israeli totiž nevládnou komunisti. Abychom to chápali, potřebujeme zmíněné nezávislé historiky, kteří správně upraví myšlení nezávislých soudců.
Kdybych měl trochu konspiračně teoretizovat, tak bych řekl, že podle MZV pánů Pochetříčka a dezertéra Lipavského jsou „nezávislí historici“ ti, kdo dokážou přesně odhadnout, co panstvo zrovna teď nechce slyšet a podle toho zcela nezávisle a svobodně bádají.. 😉