top of page
Vyhledat

CO BYLO DNES …?

„Děd Banzay“                    15.06.2026 

 

                                                                                                                                               

 Vítejte u Dědkova deníčku – čekal jsem do poslední chvíle, zda Děd vyloží večerní část – neyložil. Takže jen zprávy denní...   


Ahoj všichni! Blíží se dohoda?

 

1. Memorandum

USA a Írán se nakonec dohodly, ale až po půlnoci, aby Trump neměl důvod k radosti.

Pravda, kvůli časovým pásmům to podle amerického času stejně vyšlo na jeho narozeniny, takže všichni byli spokojeni.

*

Podle aktuálních informací by měl být průliv otevřen v pátek, ale do té doby musí Izrael zastavit válku v Libanonu.

Jenže Netanjahu již prohlásil, že se ho tyto jednání netýkají a že bude pokračovat ve válce s Hizballáhem.

O stažení vojsk z Libanonu ani nemluvě.

Trumpovi tedy bude muset na Netanjahua velmi silně tlačit, jinak se vše zhroutí.

*

No a sám Donald se aktivně snaží ukázat, že je vše v pořádku:

Dohoda s Islámskou republikou Írán je uzavřena. Blahopřeji všem! Tímto plně povoluji bezcelní otevření Ormuzského průlivu a současně povoluji okamžité zrušení námořní blokády USA. Lodě světa, nastartujte motory! Ať ropa teče! 

Prezident Donald J. Trump

Někdo by mu měl říct o přísloví: „Neříkej ‚hop‘, dokud nepřeskočíš.“

Jinak už má na kontě 40. vítězství.

*

Co se týče ropy, čtyři měsíce blokády nezůstanou pro svět bez následků, takže pro tento rok máme zaručeny vysoké ceny.

Je docela možné, že teď v euforii vyletí cena ropy Brent někam na 70–60 usd, ale jakmile se lidé uklidní, cena by se měla vrátit na 75–85 usd, protože světové zásoby jsou vyčerpány a všichni je začnou doplňovat. (pozn.překl - ???)

Navíc vždy existuje šance na ztroskotání jednání o jaderném programu, která teprve začínají.

A s ohledem na Izrael jsem si jistý, že ještě uvidíme provokace a nové hrozby uzavření průlivu ze strany Íránu.

*

A ty už jsou tu:  - Írán pohrozil odpojením celého světového internetu.

Úřady chtějí vybírat poplatky od velkých IT společností, jako jsou Google, Microsoft a Amazon, za podmořské kabely v Hormuzském průlivu, které spojují Evropu, Asii a země Perského zálivu. Oficiální mluvčí ústředního štábu íránského vojenského velení Ebrahim Zolfaghari prohlásil, že pokud společnosti zadrží platby, bude to znamenat konec datového provozu.

Poškození těchto linek silně zasáhne celý svět — začnou selhávat banky, burzy, streamovací služby, cloudové služby a neuronové sítě, varují odborníci.

Nová fáze neofeudální revoluce v Íránu: - kontrola rent nejen nad vodní, ale i podvodní plochou…

***

2. Noční údery

Ruské ozbrojené síly provedly rozsáhlý úder na Kyjev.

Škody jsou téměř ve všech částech města. Útoky směřovaly na sklady, energetiku a průmysl.

Část sestřelených raket/dronů dopadla na obytné domy, Lavru a filmové studio. – k tomu info dole !!!

4 mrtví a 23 zraněných.

Útoky zasáhly i další města: Charkov, Sumy, Dněpr, Oděsu.

*

Na oplátku ukrajinské ozbrojené síly zaútočily na Tulu:

Dnes v noci byl obytný sektor městského okresu Tula vystaven útoku bezpilotních letounů.  

Bohužel podle prvotních informací zahynuly tři osoby.“ – guvernér Tulské oblasti..

Útokům byly vystaveny také mosty v Chersonské oblasti

Po nočním útoku byl znovu poškozen most u Čongaru. Provoz přes hraniční přechod „Džankoj“ je zcela uzavřen“, -informuje guvernér Saldo.

Experti zahájí posuzování rozsahu škod ihned po povolení ze strany bezpečnostních složek

.***

3. Putin telefonicky poblahopřál Trumpovi k 80. narozeninám

No, tady se to taky počítá. Bratrské národy.

Zajímavé je, že VVP k nám pozval Whitcoffa, zatímco Zelensky slibuje setkání s Trumpem na summitu G7.

Všichni chtějí mír, ale za svých podmínek.

Uvidíme, co nám přinese další kolo diplomacie.

***

4. Německo chce válčit s Ruskem už letos…?

V případě konfliktu s Ruskem bude NATO útočit na Kaliningrad, Kolský poloostrov, Petrohrad a vody Černého moře, prohlásil velitel německého letectva generál Holger Neumann.

Neumann v rozhovoru pro deník The Telegraph tvrdí, že Německo je připraveno bojovat s Ruskem „již dnes v noci“.

-No, mají-li krátkou paměť, ať se potom nediví…

***

5.  Protest proti TCC

No, a došlo k nepokojům v Kyjevě:

Všechno to začalo zadržením muže z TCC. Ukrajinci ho nedokázali osvobodit. Poté lidé začali obklopovat policii a zablokovali ulici. Proti protestujícím byl použit slzný plyn.

Teď vypadá včerejší fotka Putinových preferencí u ukrofýrera v ruce ještě hloupěji, že?

Ten měl zatím ještě štěstí, že Ukrajinci nejsou v protestech příliš aktivní (pokud je někdo neřídí, samozřejmě).

***

6.  Kyjevo-pečorskou Lavru zapálili sami ukronacisté…?!

Odpoledne přišla z UA zajímavá informace: - Jak se později ukázalo, byl požár Kyjevo-pečorské Lavry další provokací ukronácků. Nejdříve byly zprávy jak v ukro, tak i v zahraničních médiích, že to byli Rusové, pak potvrzená zpráva, že nešlo o ruskou raketu, ale o protiraketový „Patriot“, který se vychýlil z dráhy a nezasáhl samotný chrámový soubor, ale o dům s chrámem sousedící…

 

Střechu Lavry zapálili pro efekt ukronacisté sami, aby pořídili podívanou potřebnou před zasedáním G-7 ve Francii. (když už tam byly objektivy). K tomu už v předvečer útoku a požáru tam byly umístěni lidé s profi vybavením, kteří to pak celé fotili a natáčeli (viz.foto). Zřejmě proto ukrofýrer nejdříve před dotazy novinářů prakticky utekl, aby se potom objevil na ruinách a nechal se před poškozeným chrámem fotografovat

 

Tak to je pro dnešek vše! Přeji všem příjemný večer !

 

 

 

 
 
 

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Z teletextu ČT-09 (25. 6. 2026)

Brněnská předběžná cestovní kancelář Ústavní soud v rámci probíhající předběžné akce „last minute“ zajistila generálnímu prezidentčíkovi gratis výlet do Turecka. ÚS:Zajistit účast prezidenta na summit

 
 
 

Komentáře

Hodnoceno 0 z 5 hvězdiček.
Zatím žádné hodnocení

Přidejte hodnocení

Bavorovy poznámky

©2022 od Bavorovy poznámky. Vytvořeno pomocí Wix.com

bottom of page