CO BYLO DNES …?
- Pochybovač

- 18. 6.
- Minut čtení: 2
„Děd Banzay“ 18.06.2026

Vítejte u rannní části Dědkova deníčku!
1.Teror ukronacistů v ruském městě

Záběr z dohledové kamery zachycuje ukrodron zlomek sekundy před zásahem kabiny nákl.auta.
V ruském Belgorodu zabil autonomní dron řízený umělou inteligencí řidiče civilního kamionu přímo v městské zástavbě.
Ještě můžeme počkat, až začnou létat roje dronů a zabíjet všechny bez rozdílu.
Nebo můžeme už teď nechat tyto bezpilotní letouny bez spojení – bez kosmického spojení.
Nebo je lepší ještě počkat – půl roku, do podzimu, dokud nebude zabitých řidičů desítky a stovky denně, dokud se všichni nevzbouří a nezačneme skupovat nejen na benzín, ale i jídlo?
Za noc bylo jen v Bělgorodské oblasti sestřeleno 113 dronů, v Kurské 105 dronů
Došlo i na Moskvu… - a to bezprostředně po zasedání G-7
„Naše údery opět zasáhly Moskevskou oblast: již podruhé za týden byla zasažena moskevská ropná rafinerie. Je čas tuto válku ukončit“, — Zelensky

Ukrajinské ozbrojené síly dnes v noci provedly rekordní nálet na Moskvu.
Hlavním cílem byla rafinérie, ale zásahy zasáhly i okolní domy, včetně nákupního centra „Sadovod“.
*

Ukrajinský bezpilotní letoun zlomek sekundy před zásahem bytového domu v Moskvě… (Pozoruhodný je fotící čumil v záběru, který jakoby nálet čekal – nehledě na autora záběru, natáčejícího celý závěr dráhy dronu…)
Dnes došlo k prolomení „neproniknutelné“ protivzdušné obrany Moskevské oblasti – stovky bezpilotních letounů, vesmírný průzkum a komunikace, vytyčené a otestované trasy, vojenská umělá inteligence, nedostatek reakce – dříve či později k tomu muselo dojít.
Za noc a ráno sestřelila PVO RF 698 dronů letadlového typu.
Odvetné akce RF:
Podle informace ukrajinské strany zaútočilo na 9 jejích oblastí včetně Kyjeva, Sum, Záporoží 239 dronů a 78 raket Iskander.
Svět čeká, jaká bude reakce Ruska na tuto výzvu ze strany Ukrajiny a Západu, který se proti Rusku opět sjednotil. Trump uvažuje, že se Rusku pomstí za íránskou potupu – potupou Ruska. Nemá smysl dále protahovat seriál „Istanbul/Anchorage/Whitkof/Zeťák“.
***
2. Trump podepsal memorandum o Íránu ve Versailles během večeře, kterou uspořádal Macron
Íránská strana tam přitom nebyla.
Výsledkem je memorandum, podle kterého mají USA zajistit 300 miliard „investic“ do Íránu (přičemž peníze poskytnout odmítají), Írán nebude vybírat poplatky za průliv Hormuz (ale Teherán prohlašuje, že peníze vybírat bude), válka v Libanonu končí (ale Izrael všechny posílá k čertu).
Jo, vypadá to důvěryhodně.
***
3. Ofenzíva ruských ozbrojených sil

Objevuje se stále více zpráv z Krasného Limanu:
Zdá se, že jednotky již kontrolují většinu města.
Ukrajinský deepstate to zatím ignoruje, píše však o pokrovském směru, kde ruské ozbrojené síly postupují na Dobropilje
„(Ruské ozbrojené síly) aktivně tlačí na Rodinské, postupně posilují svou kontrolu nad touto obcí a pronikají hlouběji do území podle své obvyklé taktiky.
Takové pronikání je pozorováno ve směru Bělického, které hraje v dané oblasti důležitou roli a slouží jako potenciální logistické zázemí a opěrný bod pro další postup.“
Zkrátka, válka o Donbas je v plném proudu.
***
A to je pro dnes zatím vše – ostatní snad večer!
Komentáře