top of page
Vyhledat

CO BYLO DNES  …?  

 „Děd Banzay“                    26.06.2026 

   

  

 Ahoj všichni!   Zásobujeme se palivem?

 

1. „Benzínovou úzkost“ diagnostikují psychologové u ruských mužů.

Zatím byly zaznamenány 3 případy, ale podle obrázku jich je mnohem víc.

I já se teď snažím jezdit s plnou nádrží.

Zároveň předseda ruské vlády Alexander Novak prohlásil, že v současné době jsou zásoby paliva dostatečné a celý problém spočívá pouze v logistice.

Cisterny s benzínem nestačí pokrýt poptávku.

Hysterie na trhu s palivem uměle zvýšila poptávku o 20–30 % — Novak

Novak nicméně uvedl, že „úřady nyní přebudovávají logistické vazby s ohledem na potřeby trhu“ a že to bude nějakou dobu trvat.

Takže zatím ještě neodkládejme kostým z filmu „Šílený Max“ s kytarou-plamenometem. Možná ho ještě budeme potřebovat, abychom se prodírali frontou u čerpací stanice.

***

2. Výměna úderů

Kyjev pokračuje v bombardování Krymu:

„Na přístupových cestách k Sevastopolu bylo sestřeleno téměř 70 bezpilotních letounů.

Z tohoto důvodu nebylo do rána dokončeno obnovení dodávek elektřiny.

V současné době je zaveden režim omezení spotřeby energie, aby se zabránilo přetížení sítě.

Dodávky elektřiny by měly být obnoveny přibližně v 18:00.

Také přetrvávají potíže s dodávkami vody kvůli nestabilnímu napětí.“ – šéf regionu

Kromě toho drony letěly na Moskvu a zaútočily také na Tulskou oblast, kde se pokoušely zasáhnout závod „Novomoskovskij Azot“.

Nedošlo k žádným obětem.

*

Ruské ozbrojené síly zase včera zaútočily na Záporoží, kde zasáhly několik čerpacích stanic, večer pak zaútočily na sklad v Kyjevě a Dněpru a v noci zasáhly ropnou rafinérii v Kremenčugu a tepelnou elektrárnu.

Podle odhadů ukrajinského ministra infrastruktury bylo ruskými údery za poslední dva měsíce zničeno více než 150 čerpacích stanic.

A co trefovat, když už nejsou žádné rafinerie ani ropná skladiště?

***

3. OSN pozastavila evakuaci z Hormuzského průlivu kvůli útoku na loď

Včera večer Írán zaútočil na další loď, která si myslela, že se nemusí podřídit Teheránu.

Situace je nyní taková: Írán vymezil několik „koridorů“ pro lodě, čímž brání plnému provozu průlivu, a to do té doby, než USA uvolní zmrazené íránské finanční prostředky.

A Trump, jak jste již slyšeli, je uvolnit nechce.

Stále očekávám, že se situace zde vyostří, protože strany jsou zatím zjevně daleko od „dohody“.

***

4. Počet obětí zemětřesení ve Venezuele vzrostl na 235

Pokračuje odklízení trosek. Podle dostupných údajů se blíží počet pohřešovaných padesáti tisícům lidí.

***

5. Lukašenko a Putin se setkávají ve Valdaji

Baťka zřejmě přijel do Ruska, aby si postěžoval na Zelenského, který nadále obviňuje Bělorusko z příprav na válku.

Ukrajina včera dokonce zveřejnila mapu těchto „příprav“.

Na ní je například vidět, že Lukašenko postavil novou dopravní křižovatku poblíž Gomelu.

Je zřejmé, že po ní pojedou zlé tanky dobývat Kyjev.

Zkrátka, ukrofýrer pokračuje v provokování Běloruska z ničeho nic a Lukašenkovi se to nelíbí.

***

6. Trump

1.Stěžuje si na Írán:

Íránská islámská republika vypustila nejméně čtyři bezpilotní letouny, které zaútočily na lodě proplouvající Hormuzským průlivem. Jeden z těchto dronů silně narazil do horní paluby velké a velmi drahé nákladní lodi. Došlo k poškození, loď však mohla pokračovat v plavbě. Další tři drony jsme sestřelili. Je zřejmé, že se jedná o hloupé porušení naší dohody o příměří.“

Zatím však nepodnikl žádné konkrétní kroky.

Na druhou stranu, dnes je pátek, takže stojí za to počkat na zavření amerického akciového trhu. Teprve tehdy začne Donnie vyhrožovat, že smete Teherán z povrchu zemského a tak podobně.

*

2.Stěžuje si i na EU:

Mnoho evropských zemí diskutuje o brzkém zavedení daně z digitálních služeb pro americké společnosti. Některé z těchto zemí jsou již blízko přijetí takového rozhodnutí.

Ať je toto prohlášení varováním: každá země, která takovou daň zavede, se okamžitě setká se zavedením 100% cel na veškeré zboží dovážené do Spojených států amerických.

Tato cla budou mít přednost před jakýmikoli obchodními dohodami s danou zemí – bez ohledu na to, zda již vstoupily v platnost, zda byly podepsány či nikoli.

Kromě toho, pokud se tyto země přesto rozhodnou tuto daň zavést, budou 100% cla zavedena bezodkladně.

Děkuji za pozornost věnovanou této záležitosti.“ – Donald Trump.

Je třeba mu vzdát hold, za americký byznys se postaví jako skála.

***

5. V Charkově došlo k útoku nožem na verbíře TCK.

Nemohou přece pořád jen kopat do lidí, že?

Pár pracovníků vojenského náborového úřadu se pokusilo chytit dalšího dezertéra, ten se však ukázal být docela dobrým bojovníkem.

V důsledku bodných a řezných ran jeden z představitelů vojenského úřadu zemřel na místě, druhý byl hospitalizován ve vážném stavu.

Únikář uprchl.

***

6. A na závěr: Evropu zasáhly nejsilnější vedra v celé historii měření.

Ve Španělsku bylo až 45, a to v daném okamžiku!

 

A to jsou skvělé zprávy, protože v EU roste spotřeba elektřiny i plynu.

A kdo s tím u nás obchoduje?

 

***

Tak to je pro dnešek všechno – přeji všem příjemný večer!

 
 
 

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Srbsko je na historickej križovatke

Srbský prezident Aleksandar Vučić oznámil, že v najbližších týždňoch rezignuje a v krajine sa uskutočnia predčasné voľby Presne tento výsledok sa snaží dosiahnuť najmarginálnejšia Sorosova frakcia a i

 
 
 

Komentáře

Hodnoceno 0 z 5 hvězdiček.
Zatím žádné hodnocení

Přidejte hodnocení

Bavorovy poznámky

©2022 od Bavorovy poznámky. Vytvořeno pomocí Wix.com

bottom of page