top of page
Vyhledat

CO BYLO DNES (a včera večer)…?

„Děd Banzay“                    14.06.2026 

 

                                                                                                                                                 

 Přátelé, včera „Děd“ zřejmě odpočíval, což je pochopitelné, s ohledem na, od pátku slavený, „Den Ruska“, nicméně je opět v plné polní a píše už od rána… - dáme tedy „Přehled jitřní“😊

***

Ahoj všichni! Dnes má narozeniny největší zmatkolog na planetě:

 

1. Trump - plánuje ke svému jubileu (80 let) podepsat memorandum s Íránem, aby to vydával za vítězství.

A také vyhrožuje:

„Moje dohoda s Íránem je naprostým protikladem (Obamovy dohody).

 Je to zeď, která brání cestě k jaderným zbraním! Navíc Írán již neusiluje o získání jaderného arzenálu a nezíská jej ani koupí, ani vývojem, ani žádným jiným způsobem“. - (O to se nikdy nesnažil. – poznámka Dědy)

„Podpis dohody je naplánován na zítra. Hned poté bude Hormuzský průliv otevřen pro všechny. Naše vztahy s Íránem se podstatně liší od těch, které byly za předchozích administrativ, a jsou mnohem lepší“. (Zabil jsi jejich vůdce, kámo – pozn.)

„Na rozdíl od stovek miliard dolarů, které Obamova administrativa vyplatila Íránu, včetně miliardy dolarů v hotovosti – skutečných, šustících bankovek –, podle této dohody nedojde k žádným převodům peněz“.  - (Lže – pozn.)

„Až nastane vhodná chvíle a situace se definitivně stabilizuje, vytáhneme jaderný materiál pohřbený hluboko pod mohutnými žulovými horskými masivy, které byly zničeny díky našim skvělým bombardérům B-2 a jejich brilantním pilotům. Poté budou tyto materiály zpracovány a zničeny – ať už v Íránu, nebo ve Spojených státech“.

“Počítáme s dlouhodobou spoluprací s Íránem a celým Blízkým východem. Doufám, že tento proces proběhne rychle, snadno a bez komplikací. Pokud ne, máme krajní alternativu – doufám, že k ní už nikdy nebudeme muset přistoupit“. (Velmi děsivé už po šesté – pozn. red.)

Zkrátka, Trump uran nedostal, ale slibuje, že ho sežene „někdy později“, a navíc jsou tu otázky ohledně průlivu.

*

Včera Teherán znovu prohlásil, že bude vybírat poplatek „za služby“ v Hormuzském průlivu.

·         A jaké služby?

·         Žádný raketový úder na vaši loď.

A Írán nedá Trumpovi nic zadarmo.

No a lid bouří proti dohodě s USA, v Teheránu lidé volají po odstoupení íránských vyjednavačů, ale to už jsou jen drobnosti.

Íránská média:

·         Dohody ještě nebyly dosaženy, předčasné podepsání dokumentu není možné.

·         Trumpova administrativa tlačí na Írán, aby dokument podepsal v neděli, ale v Teheránu s takovým spěchem nesouhlasí.

·         Trump se snaží načasovat podpis na své výročí, aby z toho udělal osobní symbolické vítězství.

Doplním o pozdněvečerní poznámku prof.Jevstafjeva:

„A doufám, že si všichni uvědomujeme, že zítra Trump a Írán „na dálku“ a v „digitálním formátu“ (neptejte se, kolegové, jak to funguje) nejspíš podepíší každý svůj dokument.

No, nebo nepodepíší, ale to už je jedno.

A Izrael, Saúdové a Číňané, nemluvě o „Hizballáhu“, budou předstírat, že se jich to netýká.

A znovu, ale na podzim.

Geopolitická postmoderna je pravděpodobně to nejnebezpečnější, co v současnosti v mezinárodních vztazích existuje“.

***

2. Výměna úderů mezi RF a UA

Ruské ozbrojené síly v noci zaútočily na Záporoží a město tak zůstalo bez elektřiny.

Údery byly vedeny také na Oděsu, Sumy, Černihivskou oblast atd.

*

Na oplátku ukrajinské ozbrojené síly zaútočily na Orel, Tulu, Smolensk a Jaroslavl

▪️Bezpilotní letoun zasáhl výškovou bytovou budovu v severní části města Orel, na několika patrech vypukl požár.

▪️Zasažen byl také Novomoskovsk v Tulské oblasti, kde se nachází chemický závod „Azot“.

▪️Požár v průmyslovém objektu v Rybinsku v Jaroslavské oblasti. S největší pravděpodobností se jednalo o ropnou základnu „Temp“.

***

3. Ve Švýcarsku začalo referendum o omezení počtu obyvatel na 10 milionů lidí:

V zemi je velký nedostatek bydlení, přetížená doprava a infrastruktura.

A hádejte, kdo za to může? Správně, migranti.

V současné době žije ve Švýcarsku asi 9 milionů lidí a hlavním faktorem růstu populace zůstává migrace.

V případě vítězství referenda budou úřady povinny omezit jejich příliv, nebo dokonce úplně uzavřít hranice.

*

A tady se dostáváme k věčnému problému ekonomiky.

Někdo v zemi musí za minimální mzdu uklízet toalety.

A buď to budou Poláci/Ukrajinci/Syřané, nebo samotní Švýcaři, ale kde je vzhledem k nízké porodnosti najít?

A tak všechny země stojí před volbou: buď dovážet „pracovní sílu“, nebo čelit stagnaci ekonomiky, a možná i vymírání národa.

***

Žena zemřela při skoku na pružném laně v Brazílii…

Organizátoři ji zapomněli uvázat – a prostě ji shodili z mostu!!

***

To je pro dopoledne vše – více pak večer! Přeji všem příjemný den!

 

 
 
 

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Z teletextu ČT-09 (25. 6. 2026)

Brněnská předběžná cestovní kancelář Ústavní soud v rámci probíhající předběžné akce „last minute“ zajistila generálnímu prezidentčíkovi gratis výlet do Turecka. ÚS:Zajistit účast prezidenta na summit

 
 
 

Komentáře

Hodnoceno 0 z 5 hvězdiček.
Zatím žádné hodnocení

Přidejte hodnocení

Bavorovy poznámky

©2022 od Bavorovy poznámky. Vytvořeno pomocí Wix.com

bottom of page