CO BYLO DNES (a včera večer)…?
- Pochybovač

- 14. 6.
- Minut čtení: 3
„Děd Banzay“ 14.06.2026

Přátelé, včera „Děd“ zřejmě odpočíval, což je pochopitelné, s ohledem na, od pátku slavený, „Den Ruska“, nicméně je opět v plné polní a píše už od rána… - dáme tedy „Přehled jitřní“😊
***
Ahoj všichni! Dnes má narozeniny největší zmatkolog na planetě:
1. Trump - plánuje ke svému jubileu (80 let) podepsat memorandum s Íránem, aby to vydával za vítězství.
A také vyhrožuje:
„Moje dohoda s Íránem je naprostým protikladem (Obamovy dohody).
Je to zeď, která brání cestě k jaderným zbraním! Navíc Írán již neusiluje o získání jaderného arzenálu a nezíská jej ani koupí, ani vývojem, ani žádným jiným způsobem“. - (O to se nikdy nesnažil. – poznámka Dědy)
„Podpis dohody je naplánován na zítra. Hned poté bude Hormuzský průliv otevřen pro všechny. Naše vztahy s Íránem se podstatně liší od těch, které byly za předchozích administrativ, a jsou mnohem lepší“. (Zabil jsi jejich vůdce, kámo – pozn.)
„Na rozdíl od stovek miliard dolarů, které Obamova administrativa vyplatila Íránu, včetně miliardy dolarů v hotovosti – skutečných, šustících bankovek –, podle této dohody nedojde k žádným převodům peněz“. - (Lže – pozn.)
„Až nastane vhodná chvíle a situace se definitivně stabilizuje, vytáhneme jaderný materiál pohřbený hluboko pod mohutnými žulovými horskými masivy, které byly zničeny díky našim skvělým bombardérům B-2 a jejich brilantním pilotům. Poté budou tyto materiály zpracovány a zničeny – ať už v Íránu, nebo ve Spojených státech“.
“Počítáme s dlouhodobou spoluprací s Íránem a celým Blízkým východem. Doufám, že tento proces proběhne rychle, snadno a bez komplikací. Pokud ne, máme krajní alternativu – doufám, že k ní už nikdy nebudeme muset přistoupit“. (Velmi děsivé už po šesté – pozn. red.)
Zkrátka, Trump uran nedostal, ale slibuje, že ho sežene „někdy později“, a navíc jsou tu otázky ohledně průlivu.
*
Včera Teherán znovu prohlásil, že bude vybírat poplatek „za služby“ v Hormuzském průlivu.
· A jaké služby?
· Žádný raketový úder na vaši loď.
A Írán nedá Trumpovi nic zadarmo.

No a lid bouří proti dohodě s USA, v Teheránu lidé volají po odstoupení íránských vyjednavačů, ale to už jsou jen drobnosti.
Íránská média:
· Dohody ještě nebyly dosaženy, předčasné podepsání dokumentu není možné.
· Trumpova administrativa tlačí na Írán, aby dokument podepsal v neděli, ale v Teheránu s takovým spěchem nesouhlasí.
· Trump se snaží načasovat podpis na své výročí, aby z toho udělal osobní symbolické vítězství.
Doplním o pozdněvečerní poznámku prof.Jevstafjeva:
„A doufám, že si všichni uvědomujeme, že zítra Trump a Írán „na dálku“ a v „digitálním formátu“ (neptejte se, kolegové, jak to funguje) nejspíš podepíší každý svůj dokument.
No, nebo nepodepíší, ale to už je jedno.
A Izrael, Saúdové a Číňané, nemluvě o „Hizballáhu“, budou předstírat, že se jich to netýká.
A znovu, ale na podzim.
Geopolitická postmoderna je pravděpodobně to nejnebezpečnější, co v současnosti v mezinárodních vztazích existuje“.
***
2. Výměna úderů mezi RF a UA
Ruské ozbrojené síly v noci zaútočily na Záporoží a město tak zůstalo bez elektřiny.
Údery byly vedeny také na Oděsu, Sumy, Černihivskou oblast atd.
*

Na oplátku ukrajinské ozbrojené síly zaútočily na Orel, Tulu, Smolensk a Jaroslavl
▪️Bezpilotní letoun zasáhl výškovou bytovou budovu v severní části města Orel, na několika patrech vypukl požár.
▪️Zasažen byl také Novomoskovsk v Tulské oblasti, kde se nachází chemický závod „Azot“.

▪️Požár v průmyslovém objektu v Rybinsku v Jaroslavské oblasti. S největší pravděpodobností se jednalo o ropnou základnu „Temp“.
***
3. Ve Švýcarsku začalo referendum o omezení počtu obyvatel na 10 milionů lidí:
V zemi je velký nedostatek bydlení, přetížená doprava a infrastruktura.
A hádejte, kdo za to může? Správně, migranti.
V současné době žije ve Švýcarsku asi 9 milionů lidí a hlavním faktorem růstu populace zůstává migrace.
V případě vítězství referenda budou úřady povinny omezit jejich příliv, nebo dokonce úplně uzavřít hranice.
*
A tady se dostáváme k věčnému problému ekonomiky.
Někdo v zemi musí za minimální mzdu uklízet toalety.
A buď to budou Poláci/Ukrajinci/Syřané, nebo samotní Švýcaři, ale kde je vzhledem k nízké porodnosti najít?
A tak všechny země stojí před volbou: buď dovážet „pracovní sílu“, nebo čelit stagnaci ekonomiky, a možná i vymírání národa.
***
Žena zemřela při skoku na pružném laně v Brazílii…

Organizátoři ji zapomněli uvázat – a prostě ji shodili z mostu!!
***
To je pro dopoledne vše – více pak večer! Přeji všem příjemný den!
Komentáře