CO BYLO DNES II …?
- Pochybovač

- 14. 6.
- Minut čtení: 2
„Děd Banzay“ 14.06.2026

Vítejte u večerní části Dědkova deníčku!
1. Izrael
Snaží se zmařit mírová jednání svými útoky na Libanon.
Írán samozřejmě reaguje.

Trump se snaží zastavit Bibiho, ale sami vidíte – Izrael USA ignoruje.
Porušování mírových dohod ze strany Izraele na jihu Libanonu opět dokázalo, že buď nemá vůli plnit své závazky, nebo k tomu nemá dostatečné schopnosti.
Pokud tomu dáte zelenou, nebudete mít žádnou omluvu.
Hra na „hodného a zlého policajta“ už je stará vesta.
Pokud nemáte chuť nebo schopnost plnit své závazky, pak tu není o čem mluvit.
Jak chápete, dnes nikdo žádnou „dohodu“ nepodepíše a Donny zůstane bez dárku k narozeninám.
No a světová ekonomika bez otevřeného průlivu.
***
2. Zelensky poblahopřál Trumpovi k narozeninám telefonicky.
Ústupek byl zaznamenán, ale stejně to nebude fungovat.
Donald už půl roku ignoruje pokusy narkofýrera domluvit osobní setkání.
Podle The Guardian nemá Donald Trump v úmyslu ani uspořádat samostatné setkání s Vladimirem Zelenským v rámci summitu G7 ve francouzském Evianu.
Americký politik se prý pouze připojí ke společné pracovní schůzce za účasti ukrajinského prezidenta.
***

Zelensky dnes také ukázal Putinovy ratingy „ukradené z Kremlu“.
Zel se snaží rozvířit téma únavy ruské společnosti z války, ale Putinvých 55 % podpory zjevně není to, čím by se dalo vyvíjet tlak. (Zejména po Mindičovi a Jermakovi)
No, můžeme připomenout evropskou trojici: Macron-Merz-Starmer, kteří ani všichni dohromady nedosáhnou na 50%.
Toho posledního se už vůbec snaží vyhnat z Downing Street, ale on odmítá odejít.
***
3. Britský premiér Keir Starmer vydal rozkaz ozbrojeným silám, aby zadržely ruský ropný tanker.
Mimochodem, k tomuhle sráči. Vypadá to, že se rozhodl vyrazit do útoku.

„V prvních hodinách dnešního rána jsem nařídil našim ozbrojeným silám, aby zadržely ropný tanker ‚stínové flotily‘, který se pokoušel proplout Lamanšským průlivem,“ - oznámil Starmer.
Hele, podívejte, kdo se nám to odvážil…
Jo, je to špatný trend.
Tady buď musíme v reakci na to zadržovat jejich lodě, nebo... No, jiné „mírové“ možnosti prostě nejsou.
***
4. V Sevastopolu se objevil v volném prodeji benzín AI-92, AI-95 a motorová nafta.
No, alespoň nějaké pozitivum pro Krym.
Natankovat bez lístků a QR kódů je možné na osmi čerpacích stanicích „ATAN“, uvedl guvernér města Michail Razvozžajev.
***
Tak to je pro dnešek vše! Přeji všem příjemný večer !
P. S. Podíváme-li se na ten obrázel ukrofýrera s dokumentem „ukradeným v Kremlu“ … - je to jen můj dojem, nebo Zelensky přibral v obličeji?
Komentáře