Hrušínský zažil nepříjemný incident. Hned do něj zatáhl politiku
- lujjza
- před 4 dny
- Minut čtení: 2
Divadlo Na Jezerce zažilo situaci, kterou principál Jan Hrušínský označil za něco, „co se vymyká chápání“ a „co jsem za 50 let u divadla ještě nikdy nezažil“. Zvukaře divadle totiž prověřovala před plánovaným vystoupením policie, a principál to nesl těžce.
(..) Zvukaře souboru zastavili policisté cestou na představení s tím, že u vozu je registrováno odebrané řidičské oprávnění majitele.
Přestože muž předložil nový řidičák, policisté ho neměli v systému. Musel odstavit auto u benzinky, jet na služebnu k sepsání protokolu a výslechu.
Protestoval, že musí být za deset minut v práci, kde hrozily ztráty stovek tisíc korun. Marně. Byl zatčen a představení nestihnul.
Nevinný člověk, který se ničeho nedopustil byl takto šikanován a práce divadla i pořadatelů slavností byla vážně ohrožena,“ napsal Hrušínský. (..)
(..) Jenže Hrušínský z jednoho administrativního zádrhelu udělal široký politický manifest. „Jak je možné, že v ČR policie může kdykoliv kohokoliv nevinného za bílého dne zatknout, odvléct k výslechu, šikanovat na služebně, a zcela znemožnit jeho pracovní povinnosti!? Co tohle je za stát, kde debilní političtí zmocněnci mohou jezdit po dálnicích 250 km/h a nic se jim nestane? Co je tohle za stát, kde politici mohou krást stovky milionů korun (spíše miliardy) z daní občanů a posílat si je do svých soukromých firem… Změňme to na podzim u voleb! Nenechme vítězit nepatrnou většinu idiotů, kteří volí neodpovědnost, nepoctivost a nekompetentnost a ještě kolaborantství do čela státu!“ začal vyzývat.
Tento skok od konkrétní frustrace k obviňování demokraticky zvolené vlády je pro Hrušínského typický už léta.
V roce 2020 při covidových uzavírkách označil vládní opatření za „likvidaci divadla“ a „likvidaci nepohodlných“.
Později se sice omluvil za zlehčování viru, ale na ostré kritice Babišovy vlády trval.
Bývalého prezidenta Miloše Zemana, pak umělec označil za čiré zlo, které se obklopuje prasaty.
Když po osobních útocích na Miloše Zemana odešel hlavní sponzor jeho divadla, viděl v tom Hrušínský důkaz „hluboké krize“ a ohrožení svobody v České republice.. (..)
---
Ten chlap je fakt úplně mimo realitu. Už dávno...
Co se týká policajtů, přál bych si aby to u nás bylo jako v Řecku. Před třemi roky jsem tam na dovolené najezdil kolem 2000 km a neviděl ani jednu policejní hlídku a žádný dopravní armagedon se tam nekonal. Minulý rok na cestě z Uherského Hradiště do Brna 5 zastavujících hlídek. Aniž by si to lidé uvědomili stali jsme se kromě kolonie také policejním státem.
Je-li tovůbec Chlap...?!