„Nepůjčili by jim ani na trafiku.“ Kdo si mastí kapsu na větrnících
- lujjza
- 12. 6.
- Minut čtení: 1
„Jak může firma s deseti tisíci na kontě postavit elektrárnu za 300 milionů?“ Tuto otázku si klade energetický expert Hynek Beran. Upozorňuje na firmy, které přes sliby a někdy i úplatky uzavřely s obcemi smlouvy, aby získaly dotace a mohly celý projekt prodat někomu jinému. „Provize za to, že někomu přeprodáte projekt s vyřízenou dotací a zlobovanou smlouvou s obcí, je nejméně 10 procent, tedy 30 milionů,“ varuje.
(..) Když to neuděláme po jejich, stát prý přijde o 9 miliard?
Pokud úředníci a politici na MŽP a MMR déle jak dva roky vědomě chystali nezákonný projekt, nesou za něj zodpovědnost především oni i jejich najatí poradci. Ale kupodivu jim nevadí dalších 29 miliard pro solární barony ze státního rozpočtu. To je za 5 let 145 miliard. Ať vláda vyhodí solární barony, a ještě 136 miliard vyděláme, i kdyby nám to náhodou z Bruselu nedali. (..)




Komentáře