Obézním dětem by mohly být léky na hubnutí hrazeny
- lujjza
- 12. 6.
- Minut čtení: 1
Obézním dětem by mohly být léky na hubnutí hrazeny ze zdravotního pojištění. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pátek při slavnostním otevření závodu firmy Novo Nordisk ve středních Čechách novinářům řekl, že rozhodnutí o úhradách očekává do konce roku.
„Vnímám to jako investici do veřejného zdraví a potenciál snížit tu drastickou prevalenci obezity v České republice,“ řekl Vojtěch.
Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je v Česku 245 000 obézních dětí.
Ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Tomáš Boráň uvedl, že by mělo jít o standardní úhradu pro děti ve věku 12 až 18 let.
Podmínky, například index tělesné hmotnosti BMI dětí, které by na takovou léčbu měly nárok, ministr ani ředitel SÚKL neupřesnili.
---
Bože, kde se berou tyhle pitomý nápady...?




„Bože, kde se berou tyhle pitomý nápady...?“
Nečiním si nárok na božství, ale přesto se dopustím tipu: nejspíš přesně tam, kde se rodí i jiné pitomé nápady. V hlavách aktivních a hloupých Dobrotrusů..
Předpokládám, že Novo Nordisk vyrábí léky na hubnutí. Když budou na předpis, prodá se jich víc, než když si je pacoši platí sami.