top of page
Vyhledat

Obézním dětem by mohly být léky na hubnutí hrazeny

Obézním dětem by mohly být léky na hubnutí hrazeny ze zdravotního pojištění. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pátek při slavnostním otevření závodu firmy Novo Nordisk ve středních Čechách novinářům řekl, že rozhodnutí o úhradách očekává do konce roku.


„Vnímám to jako investici do veřejného zdraví a potenciál snížit tu drastickou prevalenci obezity v České republice,“ řekl Vojtěch.

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je v Česku 245 000 obézních dětí.


Ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Tomáš Boráň uvedl, že by mělo jít o standardní úhradu pro děti ve věku 12 až 18 let.


Podmínky, například index tělesné hmotnosti BMI dětí, které by na takovou léčbu měly nárok, ministr ani ředitel SÚKL neupřesnili.


---

Bože, kde se berou tyhle pitomý nápady...?

 
 
 

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Z teletextu ČT-09 (25. 6. 2026)

Brněnská předběžná cestovní kancelář Ústavní soud v rámci probíhající předběžné akce „last minute“ zajistila generálnímu prezidentčíkovi gratis výlet do Turecka. ÚS:Zajistit účast prezidenta na summit

 
 
 

2 komentáře

Hodnoceno 0 z 5 hvězdiček.
Zatím žádné hodnocení

Přidejte hodnocení
oh
(12. 6.)

„Bože, kde se berou tyhle pitomý nápady...?“

Nečiním si nárok na božství, ale přesto se dopustím tipu: nejspíš přesně tam, kde se rodí i jiné pitomé nápady. V hlavách aktivních a hloupých Dobrotrusů..

To se mi líbí

PivoJ
(12. 6.)

Předpokládám, že Novo Nordisk vyrábí léky na hubnutí. Když budou na předpis, prodá se jich víc, než když si je pacoši platí sami.

To se mi líbí

Bavorovy poznámky

©2022 od Bavorovy poznámky. Vytvořeno pomocí Wix.com

bottom of page