CO BYLO DNES …?
- Pochybovač

- před 2 dny
- Minut čtení: 3
„Děd Banzay“ 25.06.2026

Ahoj všichni!
1. Na summitu v Anchorage šlo pouze o návrhy, nikoli o dohodu – Rubio
No tak, jako by někdo nevěděl, co se tam dělo: Trump, jako obvykle, slíbil Putinovi podmínky, s nimiž bylo Rusko ochotno souhlasit (čti: Donbas a podobně)
A VVP samozřejmě souhlasil.
Stejně tak Trump nedávno slíbil Íránu 300 miliard „investic“ a další věci, jen aby Teherán souhlasil s „dohodou“ a otevřel průliv.
*
Jenže ani v jednom, ani v druhém případě Donald nedokáže dodržet své sliby.
Ne, snažil se vyvíjet tlak na Zelenského, ale jistě si pamatujete, že ten ho poslal k šípku, opíraje se o podporu EU.
Tehdy (v prosinci) dokonce celá delegace v čele s Macronem, Zelenským, Merzem a dalšími letěla do Bílého domu, aby Trumpa přesvědčila, a média zveřejnila toto:
„Existuje pravděpodobnost, že USA zradí Ukrajinu v otázce území a neposkytnou jasné bezpečnostní záruky,“ - řekl Macron podle přepisu, který má k dispozici časopis Spiegel.
Zkrátka, Trump své sliby nesplnil, a proto se USA pečlivě tváří, jako by nikdy neexistovaly.
Přece nebudou přiznávat, že Trump je „vzduch“
***
2. Írán navrhuje vybírat poplatky za průjezd Ormuzským průlivem společně se sousedy. Írán chce, aby se výnosy z průlivu rozdělovaly mezi spojence — WSJ
Ach, tenhle „servis“ – „nedostaneš raketou do boku“.
Zkrátka, všechno je při starém:
· Izrael se z Libanonu chystat neodejít,
· Írán se chystat průliv nevzdat,
· Trump řve požaduje bezplatný průjezd a uran.
Jak vyřešit tento klubek rozporů bez extrémního násilí – to stále nechápu.
Zatím si však strany daly pauzu a snaží se dohodnout. Hormuzský průliv funguje asi na 50 % předválečné úrovně.
***
3. Putin vyjádřil soustrast v souvislosti s tragickými následky ničivého zemětřesení ve Venezuele

Výsledkem je minimálně 164 mrtvých a asi tisíc zraněných.
Mnoho lidí však stále zůstává pod troskami. Na seznamech pohřešovaných je již uvedeno několik tisíc lidí.
Katastrofa bude mít nepochybně soudní dohru, protože, jak je vidno ze záběru vrtulníku v odkazu dole, v těsném sousedství naprostých ruin stojí objekty v zásadě nepoškozené..
***
4. Velitel 425. útočného pluku ukrajinských ozbrojených sil „Skala“ Garkavoj byl odvolán po vyšetřování týrání, šikany a úmrtí mezi mobilizovanými — ukrajinská média
Všichni vědí, že „Skala“ je opravdová jednotka sebevrahů.
Vzpomínáte si například na incident s vlajkou v Pokrovsku, kdy se jejich útočníci pokusili proniknout do centra osvobozeného města?
A kdo se nechce zabít, ten… stejně zemře.
Podle výsledků vyšetřování za posledních šest měsíců v pluku zemřelo nejméně 26 rekrutů – jedná se o úmrtí mimo bojové akce;
· Článek popisuje bití, mučení, zadržování v karceru, přivazování, nedostatek řádné lékařské péče a kruté zacházení s mobilizovanými;
· Vojáci hovořili o zaminovaném perimetru výcvikového tábora, bití a střelbě ostrými náboji při pokusech o útěk;
· Samostatně jsou zmíněny případy, kdy mobilizovaní zemřeli krátce po povolání – ve většině podezřelých případů je jako příčina smrti uvedena „pneumonie“;
· Ve vyšetřování se uvádí, že jednoho z mužů zbili a táhli za čtyřkolkou, načež zemřel v nemocnici;
Za co tedy ten Majdan bojoval?
***
4. TCC
A zakončíme to opravdu drsným příběhem.
Vojenské úřady v Kryvém Rogu při automobilové honičce za dezertérem srazily muže a rozdrtily mu nohu. (2)
Ale proč? Je zřejmé, že ho už nepodaří zmobilizovat, takže zde šlo zřejmě čistě o sportovní zájmy.
*
Kromě toho došlo i k dalšímu skandálu.
V oděském vojenském náborovém středisku ukradli psa.
Vojenští verbíří se pokoušeli mobilizovat Ukrajince, nic z toho nevzešlo, a tak mu aspoň vzali psa.
Místní média uvádějí, že mu zlomili tlapky a vyhodili ho na krajnici.
Oba případy můžete shlédnout na videu 2 a 3 v odkaze dole.
To není noční můra – to jsou banderovci!
***
Tak to je pro dnešek všechno – přeji všem příjemný večer!

Komentáře