Nová ombudsmanka se oblékla do černé. Podpořila stávku v ČT a ČRo
- lujjza
- před 3 dny
- Minut čtení: 1
Podporu stávkujícím médiím veřejné služby v pondělí vyjádřili i nová ombudsmanka Eva Kostolanská, dětský ombudsman Martin Beneš i jejich zástupce Vít Alexander Schorm. Oni sami, stejně jako zaměstnanci kanceláře veřejného ochránce práv, dorazili v pondělí do práce v černém. Černý oděv je jedním ze symbolů protestu proti změně financování veřejnoprávních médií, kterou chystá vláda.
---
Další libtardská ombucmáňa...

"Pravula" je už řadu let jasnej... - ale ombudsmanka by měla být neutrálem na straně občanů a nikoli na straně finančně zájmových skupin - protože o nic menšího než o dost velké prachy jisté skupiny, tu nejde.. To je špatně a predikuje nejspíš její budoucí postoje.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prekvapeni-Odborar-Stredula-se-postavil-za-CT-a-CRo-793095
"Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula se postavil za zaměstnance České televize a Českého rozhlasu, kteří vstoupili do jednodenní výstražné stávky. Před budovou ČT prohlásil, že odbory jednoznačně podporují jejich boj za zachování nezávislosti a adekvátního financování veřejnoprávních médií."
Z diskuse:
"Kancelář Veřejného ochránce práv je snad apolitická organizace, která má řešit problémy občanů, ne demonstrovat za platby poplatků médiím, která už dávno nejsou nezávislá. Když chtějí demonstrovat, tak za to, aby koncesionářské poplatky neplatili ti, kdo ani nemají televizi. Tam by to možná smysl dávalo."
"Cit. "Podporu stávkujícím médiím veřejné služby v pondělí vyjádřili i nová ombudsmanka Eva Kostolanská, dětský ombudsman Martin Beneš i jejich zástupce Vít Alexander Schorm."
A přesně tohle je naprosto špatně. Právě oni mají povinnost ze zákona být nestraničtí a rozhodovat ne podle svých sympatií, nýbrž podle litery zákona.
Takže sorry, ale tímto svým jednáním popřeli statut svého úřadu. A je naprosto jedno koho a v čem podporují. Vždycky to bude špatně."
"Já myslela,…