top of page
Vyhledat

Z teletextu ČT-09 (9. 6. 2026)

  • oh
  • 9. 6.
  • Minut čtení: 4

Jednání pracovní skupiny o ČT a ČRo

Ministr kultury Klempíř (za Motoristy) v pondělí předloží vládě zákon, který zruší televizní a rozhlasové poplatky. Po úterním jednání pracovní skupiny o veřejnoprávních médiích to na síti X uvedl premiér Babiš (ANO). O výši částky, kterou by ČT a ČRo měly místo toho dostat ze státního rozpočtu, bude podle něj kabinet v pondělí diskutovat. Podle Klempíře půjde o mandatorní výdaj, média k žádné újmě prý nepřijdou.

Zástupci vládní koalice jednali s řediteli ČT Chudárkem a ČRo Zavoralem. Oba po schůzce uvedli, že částka nezazněla, se změnou financování nesouhlasí.

Zástupci vládní kolice jednali s vůdci sekty posvátných koncesionářských poplatků. Oba veřejněnesvéprávní sektáři nadále odmítají zrušení posvátných poplatků, ale prý by se možná smířili s tím, kdyby jako náhradu dostali z rozpočtu stejný balík prachů, jako mají teď, ale pravidelně valorizovaný. Zjevně jim stále nedocvaklo, že fialová „redefinice televizního přijímače“, která z koncesionářských poplatků udělala de facto plošnou daň z internetu, byla ta pověstná poslední kapka, kterou pohár trpělivosti „koncesionářů“ přetekl. Nás už to „Navalte prachy a nekecejte nám do toho, jak je utrácíme!“ ani trochu nebaví.


Nad Lotyšsko pronikl dron z Ruska

Do vzdušného prostoru Lotyšska v pondělí dopoledne pronikl dron z Ruska, následně jej sestřelil francouzský stíhací letoun pobaltské mise NATO. Lotyšské úřady po incidentu nehlásily žádné škody na majetku ani zdraví obyvatel. Rusko se k incidentu nevyjádřilo.

Ukrajinský ministr zahraničí Sybiha mezitím uvedl, že při rozsáhlém ruském vzdušném útoku na Ukrajinu v noci na pondělí dopadl jeden dron také na území Moldavska. Moldavské ministerstvo zahraničí poté uvedlo, že dron byl zřejmě ukrajinského původu, ale že odpovědnost leží na straně Ruska.

Do prostoru Nové Demokratické Moldávie vlétl ukrajinský dron. Je tedy naprosto logické, že za to mohou Rusové. Kdo taky jiný, že? Hajgly lajkly!


U Horm. průlivu spadl vrtulník USA

V blízkosti Hormuzského průlivu se v pondělí zřítil bojový vrtulník Apache americké armády. Oba členy posádky se podařilo bezpečně zachránit, informoval americký prezident Trump. O incidentu jako první napsal deník The New York Times s odvoláním na dva zdroje.

Zatím není jasné, zda vrtulník sestřelila íránská palba, anebo jestli se zřítil kvůli technické poruše či jinému problému.

Protože strýček Donald, který nikdy nelže, již několikrát oznámil, že mocné USA zničily íránskou armádu, námořnictvo, PVO i rakety, muselo jít o technickou závadu. Asi se někdo od Boeingů stále nenaučil, jak se utahují šrouby. Nebo proč by tam vlastně měly být.


Izr. „příměří“: 3500 úderů, 400 demolic

Pondělní izraelské údery na jihu Libanonu si vyžádaly 14 obětí, dalších více než 20 lidí utrpělo zranění. Izraelská armáda v neděli vyzvala k evakuaci obyvatele města Súr a přilehlých oblastí, zřejmě kvůli chystaným izrael. úderům.

Od počátku příměří 16.4. provedl Izrael v Libanonu 3491 vzdušných úderů, 407 demolic a 6 likvidací celých vesnic, uvedl Libanon. Armáda Izraele dál útočí hlavně na jihu Libanonu, jehož část okupuje. Tvrdí, že útočí na Hizballáh, řada obětí jsou civilisté. Hizballáh příměří neuznal a útočí na izraelské vojáky v Libanonu a na sever Izraele.

Tři izr. údery v Pásmu Gazy, 6 zabitých

Izraelské údery v Pásmu Gazy zabily v pondělí šest lidí včetně dítěte, píše agentura Reuters s odkazem na místní zdravotníky. Izrael zároveň rozšiřuje oblast, kterou má pod kontrolou.

Jeden úder zabil dva lidi ve stanovém táboře pro vysídlené u Chán Júnisu.

Jiná raketa dopadla v uprchlickém táboře Džabálija do míst, kde skupina lidí hloubila studnu. Zabila tři lidi včetně osmiletého dítěte. Třetí úder zabil člověka u nemocnice v centru Pásma.

V Pásmu Gazy platí od října "příměří". Izrael od té doby zabil 950 Palestinců.

Jediná genocidní demokracie Blízkého východu a její nejmorálnější armáda na světě mění ustálené definice pojmů takovým tempem, že jsou z toho nervózní i „seriózní“média. Je toho moc najednou a všichni ti „teroristi“ a barbaři mají mobilní telefony a sociální sítě.. To nejde všechno vymlčet, překroutit nebo zcenzurovat. Naštěstí i s tím jediná genocidní demokracie počítala předem a její zastánci a hlásní troubové zahájili rozhodný propagandistický protiútok na všechen ten bezdůvodný antisemitismus.

Notoricky antisemitskou OSN si vzala do prádla izraelská lobbistická neziskovka UN WATCH a český tlampač jí ochotně dělá Gita Zbavitelová.

Do Error unie, která se konečně rozhoupala alespoň k přijetí neúčinných jakosankcí na ty největší magory spojené s izraelským „osadnickým“ terorismem, se velkým kalibrem pustila Hana Lukešová, která za tím účelem vytasila termín ze skutečného holokaustu: »„Judenrein“ v politice EU«.

Srovnáním prakticky neúčinných sankcí EU s etnickým vyčištěním Pobaltí hasbaristka hladce trumfla jakéhosi Josefa Goebbelse a poskytla dosud nejpřesnější a nejvýstižnější definici pojmu chucpe.

»Evropa si vůči židovskému národu zachovává nestoudnou aroganci, kterou nejnovější kolo „lidskoprávních“ sankcí Evropské unie plně odhalilo. Režim globálních sankcí EU v oblasti lidských práv existuje, jak se nám říká, proto, aby trestal tyrany a vrahy po celém světě – strůjce a pachatele genocidy, provozovatele vězeňských táborů, lidí, kteří nařizují mimosoudní popravy. Soudí řezníky z Pchjongjangu a tyrany z Teheránu. A nyní zařadila Evropská unie na ten samý seznam izraelské Židy a židovské organizace, jejichž „proviněním“ je snaha stavět domy a žít v historické židovské vlasti Judeje a Samaří.«

Jj, Error unie smí sankcovat Írán a Severní Koreu, ale vyvolený národ Velkého Izraele je nedotknutelný, protože holokaust, vy volové!

Že před „stavěním domů a žitím v Judeji a Samaří“ je třeba nejprve vypálit a zbořit domy, které tam už stojí a vyhnat nebo zabít jejich obyvatele - což právě tito „stavitelé domů“ pod ochranou nejmorálnější armády světa dělají - je jen drobný detail, který vůbec nikomu nestojí za pozornost.

Až budou obě hasbaristky zase pátrat po příčinách „antisemitismu“, mohu jim doporučit dlouhý společný pohled do zrcadla. Uvidí v něm hned dvě dost velké příčiny najednou..


Arménský premiér Pašinjan vyhrál volby

Strana Občanská smlouva arménského premiéra Nikoly Pašinjana vyhrála nedělní parlamentní volby se ziskem 49,8 % hlasů. V pondělí o tom informovala arménská volební komise po sečtení hlasů ze všech volebních místností.

Druhá skončila Silná Arménie, kterou vede rusko-arménský miliardář Samvel Karapetjan. Získala 23,3% hlasů. Do parlamentu se dostanou ještě dvě strany. Hlasovalo 59 % oprávněných voličů.

Volby, které poznamenaly hrozby ze strany Ruska, potvrdily prozápadní orientaci Arménie, píše agentura AFP.

Jj, arménské volby poznamenaly ruské hrozby. Klacky, které „demokrat“ Pašinjan nechal naházet pod nohy svých soupeřů, se nepočítají, protože to všechno byly „liberálně“ demokratické klacky vrhané v „našem zájmu“. „Liberální“ demokracii si pozvracet nedáme!


 
 
 

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Není to jen tak

Podle AI: Předběžné opatření Ústavního soudu je dočasný procesní příkaz, kterým soud nařizuje účastníkům řízení určité konání, zdržení se něčeho nebo zajištění věci. Slouží k odvrácení hrozící vážné ú

 
 
 

Komentáře

Hodnoceno 0 z 5 hvězdiček.
Zatím žádné hodnocení

Přidejte hodnocení

Bavorovy poznámky

©2022 od Bavorovy poznámky. Vytvořeno pomocí Wix.com

bottom of page