top of page
Vyhledat

Z teletextu ČT-09 (23. 6. 2026)

  • oh
  • před 18 hodinami
  • Minut čtení: 3

Vláda nepočítá s Pavlem na summitu NATO

Vláda nedelegovala prezidenta Pavla na červencový summit NATO. Delegaci povede premiér Babiš (ANO) a budou v ní i ministři obrany Zůna (za SPD) a zahraničí Macinka (Motoristé sobě). Důvody jsou praktické, řekl Babiš po jednání vlády, která rozhodla na jeho návrh. Zopakoval, že chce na summitu hájit postoj ČR k naplňování aliančních závazků. Summit se koná 7. a 8. července.

Vyjádření prezidenta k rozhodnutí vlády zveřejní Hrad v úterý. Pavel opakovaně uváděl, že na své účasti trvá a že má připravenou kompetenční žalobu. Tu by Ústavní soud projednal přednostně.

Generální prezidentčík PePa107 kompetenčně žaluje, protože nezodpovědná a dětinská vláda mu prý brání ve vykonávání ústavní pravomoci zastupovat stát navenek. (A pomlouvat při tom vládu toho státu.) Baxovi uhelní skladníci už nepochybně chystají razítka a pilují argumenty pro přednostní projednání.. ale mejdan starých zbrojnošů v Ankaře prezidentčík už asi nestihne.

Vzteklé (a poněkud přestárlé) děcko na Pražském hradě, podporované „přítelem po boku“ Kolářem, dál buší pěstičkami do stolu a řve: JÁ chci! Ovšem pětidemolice za svým prezidentem stojí jako jeden muž.


Varovná stávka v ČT a ČRo

V ČT a Českém rozhlase (ČRo) se konala v pondělí výstražná stávka. Zaměstnanci protestovali proti plánu vlády změnit financování obou veřejnoprávních médií, který podle nich ohrožuje nezávislost.

Zprávy ČT24 začínaly o minutu později, do té doby hodiny odpočítávaly minutu. V ČRo se 3x spojilo vysílání všech stanic s vysvětlením a minutou ticha.

Zástupci odborů ČT a ČRo po večerním jednání s představiteli vládní koalice (Babišem, Macinkou, Klempířem, Malou) zopakovali, že způsob projednávání zákonů i obsah návrhů jsou nepřijatelné.

Výdobytky spacákové revoluce jsou v ohrožení! Šťastným koncesionářům se nechce dál platit za výplachy mozku nebo jednostranné politické školení, osobnosti z Krkavčích hor se pro změnu nechtějí vzdát plné kontroly nad „svou“ televizí. Ani pětidemolice nehodlá vydat „svou“ televizi dezolátům bez boje. Error komis to bude pečlivě sledovat.


Zproštění viny v kauze krácení daní

Olomoucký krajský soud v kauze údajného čtvrtmiliardového krácení daní při obchodech s palivy zprostil 13 obžalovaných lidí, opavskou firmy FAU a vyškovskou Verami International Company obžaloby z řetězového obchodování. Skutek se stal, ale nepodařilo se prokázat, že jej spáchali obžalovaní.

Skutek se jistojistě stal, ale neumíme prokázat, kdo ho spáchal..

(Lze tedy důvodně předpokládat, že to byli ti dva zákeřní japonští bratranci Ono Se To a Samo Se To.)

Ale mohli bychom znovu povolat Nicka Cartera.


Jednání USA a Íránu skončilo

Americko-íránské jednání na technické úrovni ve Švýcarsku skončilo, jeho výsledkem je rozhodnutí zřídit čtyři pracovní skupiny. Ty se zaměří na otázky související se zrušením sankcí uvalených na Teherán, íránským jaderným programem a obnovou a hospodářským rozvojem Íránu. Úkolem čtvrté skupiny bude monitorování vývoje.

Podle agentury Reuters to uvedla íránská státní agentura IRNA s odvoláním na náměstka íránského ministra zahraničí Kázema Gharíbabádího.

Jednání USA a Íránu skončilo. Kupodivu, aniž by došlo k významné roztržce nebo bombardování.. Jediná genocidní demokracie Blízkého východu, odvážně se bránící bezohledné libanonské agresi, se mezitím pokouší dostat svůj rebelující pomocný sbor opět pod plnou kontrolu.


Izrael místo Kallasové s komisařkou

Izraelský ministr zahraničí Saar, který oznámil přerušení vztahů se šéfkou diplomacie EU Kallasovou, jednal v pondělí s komisařkou EU pro středomořský region Šuicaovou. Napsala to izraelská média. Šuicaová má v plánu také jednání s představiteli Palestinské samosprávy.

Kdyby Error komis měla alespoň několik funkčních mozkových buněk a náznak nějaké páteře, odkazovala by všechny izraelské ministry na šéfa evropské diplomacie. Jenže v takovém nepravděpodobném případě by tím šéfem asi nebyla Kallasová..


KLDR pokračuje v jaderných aktivitách

Severokorejský vládce Kim Čong-un prohlásil, že jeho země bude nadále využívat svou pozici jaderného státu. Tvrdí, že „v současné komplikované světové bezpečnostní situaci nemá jinou možnost“. Kim také hovořil o dalším vyzbrojování armády, napsala agentura Reuters s odkazem na severokorejskou státní agenturu KCNA.

Severní Korea dlouhodobě trvá na svém právu mít jaderné zbraně a posiluje svůj atomový arzenál. Svůj první jaderný test Pchjongjang provedl v roce 2006 a dosud poslední v roce 2017.

To skoro vypadá, jako by Kimovi nějaký dezolát nebo dezinformátor věnoval slovník:

Mezinárodní právo: Hodnota, na jejíž využití má právo jen taková země, která disponuje dostatečně velkým arzenálem zbraní na to, aby si je pro sebe vymohla nebo se ubránila před aplikací dobrých úmyslů jiných zemí.



Do Litvy má do konce roku 2027 přesunout téměř 5000 vojáků Bundeswehru, kteří budou trvale rozmístěni jen několik kilometrů od hranic s Běloruskem. Berlín tak výrazně posílí východní křídlo NATO v reakci na rostoucí bezpečnostní hrozby ze strany Ruska a jeho spojence Alexandra Lukašenka. Bude se jednat o největší dlouhodobé umístění německých jednotek v zahraničí.

Stejně jako v roce 1941 se to samozřejmě děje pouze kvůli sebeobraně a v zájmu vyššího dobra pro celou Evropu.

 
 
 

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentáře

Hodnoceno 0 z 5 hvězdiček.
Zatím žádné hodnocení

Přidejte hodnocení

Bavorovy poznámky

©2022 od Bavorovy poznámky. Vytvořeno pomocí Wix.com

bottom of page