Přelomové rozhodnutí
- jiri.otto
- před 3 hodinami
- Minut čtení: 2
Kde se někdo ptá, tam nikdo neodpovídá a kde by někdo odpověděl, tam se nikdo neptá. Ed. Albee.
Přelomové rozhodnutí Vrchního soudu je v prvním přiblížení prezentováno jako důkaz, že stát selhal, vlastní neschopností způsobil občanům zdravotní a jiné ůjmy a dokonce odmítal očkováním postižené občany odškodnit. Vrchní soud to tedy napravil.
Za normálních okolností by taková zpráva zůstala řadu dní na prvním místě. Veřejnoprávní i jiná media by zvala právníky, vědce, statistiky a politiky, aby se k ní vyjářili. Je totiž přelomová z více důvodů:
dává teretické právo na odškodnění občanů, kteří se cítí být poškozeni povinným očkováním;
posuzuje události, k nimž došlo ex post, po celosvětové panice se šířením covidu-19;
neodpovídá na otázku co vědci mohli radit politikům;
nebere v potaz statistickou bezvýznamnost jednotlivých případů; a
nezvažuje, že zdravotní problémy mohly být způsobeny virem samým a ne očkováním.
Žádná diskuse se ale nekoná. Chybí analýza vycházející z časové osy událostí, z toho, co bylo v daném okamžiku známé a v době celosvětové paniky možné. Je nutná, protože v sázce je důvěra
k řešení budoucích problémů.
V ČR bylo do roku 2023 nakaženo přes 4 miliony lidí a z nich 1% zemřelo. To jsou čísla z databáze dostupné na Hopkinsonově univerzitě v americkém Baltimoru. Nárůst počtu zemřelých, k němuž došlo po prvním dobře zvládnutém kole očkování, je spojen s jednáním idiotů, kteří oslavovali „vítězství nad covidem“ veřejnou žranicí na Karlově mostě.
Pak se epidemie „pěkně“ rozeběhla, takže na počátku října 2020 byl zaznamenán rekordní denní přírůstek 8615 nakažených. Byla oslabena vážnost očkování a jiných opatření a do konce roku 2023 jsme předstihli Švédsko v počtu zemřelých asi o 20000.
Zmíněné rozhodnutí Vrchního soudu je bohužel presentováno způsobem vyhovujícím milionům dutých hlav, které nepochopí, že ve hře je mnohem víc.
Komentáře