Bornová: —Moderní auta—
- lujjza
- před 2 hodinami
- Minut čtení: 2
Společnost propadá sebedestruktivnímu šílenství snad na všech frontách.
Jednou z bláznivin je i průmysl, jehož původním cílem bylo zlepšovat mobilitu lidí (a tím i svobodu). Bohužel i nástroje přepravy se mění na nástroj zotročení pod vedením parazitů, které z nepochopitelných důvodů necháváme vést lidstvo.
Nová auta:
- jsou mnohem dražší
- jsou méně spolehlivá a více poruchová
- servis je dražší a složitější (opravám svépomocí zvoní hrana)
- výroba není ekologičtější (u elektroaut spíš naopak)
- provoz není ekologičtější (např. kvůli průmyslu na výrobu nesmyslných příměsí, kvůli údržbě a likvidaci obřích baterií atd.)
- jejich design vypadá jak kdyby je dělali návrháři hraček nebo WC
- ovládání přesouvané na obří dotykáče je nebezpečnější a více nespolehlivé
- už se schvaluje či schválilo, že má být v autě povinná špehovací kamera, která sleduje například, jak často mrkáte, jak máte přimhouřené oči atd.
- už se schvaluje povinné "KILL SWITCH" - auto má DOSLOVA právo se vypnout, když se mu nebudete líbit (plus vám ho může kdykoli vypnou hacker, ideopolicie atd.)
- obří množství invazivních asistentů řízení snadno promění vaše auto v nástroj smrti (ať už kvůli poruše, nebo hacku - takhle bylo i zavražděno několik whistleblowerů)
- "cílené zastarávání" auta je čím dál tím výraznější (těžko si lze představit něco víc neekologického a neekonomického)
- palubní počítače sbírají data z vašich mobilů a posílají je výrobci, který je pak prodává kdovíkomu
- palubní počítač si bude ukládat vaše SMS z mobilu a nedovolí vám je smazat
- experimentuje se s "předplatným" na vybrané funkce auta (bez placení měsíčních poplatků si třeba naplno nezatopíte nebo nepojedete plnou rychlostí auta)
- auta jsou obecně čím dál tím víc hacknutelná zvenku (i bezdrátově) a obvyklí podezřelí k jejich systémům samozřejmě mají zadní vrátka (pamatujete na ty vybuchující pagery, mobily apod., co lidem utrhávaly prsty ve jménu Pravdy a Lásky?)
- s tím souvisí i exponenciálně rostoucí počet špehovacích senzorů a kamer na silnicích - soukromí už máte snad jen na WC...zatím
- dechové senzory před nastartováním (v osobních vozech zatím nepovinné)
- zapojení zmatené AI do dalších a dalších procesů a kontroly auta (čím dál tím víc lidí je nesmyslně pronásledováno kvůli AI halucinacím)
Pro koho se tahle auta proboha dělají, krom hrstky hysterických lepšolidí s dobrým příjmem?
Třítunová elektrická SUV, která mohou kdykoli začít trucovat a jsou neustále nějak porouchaná a musí se měnit minimálně každých 7 let? To je jako eko?
Ano, cíl je jasný - omezit individuální mobilitu. A tím omezit svobodu.

Komentáře