top of page
Vyhledat

Bornová: —Moderní auta—

  • lujjza
  • před 2 hodinami
  • Minut čtení: 2

Společnost propadá sebedestruktivnímu šílenství snad na všech frontách.

Jednou z bláznivin je i průmysl, jehož původním cílem bylo zlepšovat mobilitu lidí (a tím i svobodu). Bohužel i nástroje přepravy se mění na nástroj zotročení pod vedením parazitů, které z nepochopitelných důvodů necháváme vést lidstvo.



Nová auta:



- jsou mnohem dražší


- jsou méně spolehlivá a více poruchová


- servis je dražší a složitější (opravám svépomocí zvoní hrana)


- výroba není ekologičtější (u elektroaut spíš naopak)


- provoz není ekologičtější (např. kvůli průmyslu na výrobu nesmyslných příměsí, kvůli údržbě a likvidaci obřích baterií atd.)


- jejich design vypadá jak kdyby je dělali návrháři hraček nebo WC


- ovládání přesouvané na obří dotykáče je nebezpečnější a více nespolehlivé


- už se schvaluje či schválilo, že má být v autě povinná špehovací kamera, která sleduje například, jak často mrkáte, jak máte přimhouřené oči atd.


- už se schvaluje povinné "KILL SWITCH" - auto má DOSLOVA právo se vypnout, když se mu nebudete líbit (plus vám ho může kdykoli vypnou hacker, ideopolicie atd.)


- obří množství invazivních asistentů řízení snadno promění vaše auto v nástroj smrti (ať už kvůli poruše, nebo hacku - takhle bylo i zavražděno několik whistleblowerů)


- "cílené zastarávání" auta je čím dál tím výraznější (těžko si lze představit něco víc neekologického a neekonomického)


- palubní počítače sbírají data z vašich mobilů a posílají je výrobci, který je pak prodává kdovíkomu


- palubní počítač si bude ukládat vaše SMS z mobilu a nedovolí vám je smazat


- experimentuje se s "předplatným" na vybrané funkce auta (bez placení měsíčních poplatků si třeba naplno nezatopíte nebo nepojedete plnou rychlostí auta)


- auta jsou obecně čím dál tím víc hacknutelná zvenku (i bezdrátově) a obvyklí podezřelí k jejich systémům samozřejmě mají zadní vrátka (pamatujete na ty vybuchující pagery, mobily apod., co lidem utrhávaly prsty ve jménu Pravdy a Lásky?)


- s tím souvisí i exponenciálně rostoucí počet špehovacích senzorů a kamer na silnicích - soukromí už máte snad jen na WC...zatím


- dechové senzory před nastartováním (v osobních vozech zatím nepovinné)


- zapojení zmatené AI do dalších a dalších procesů a kontroly auta (čím dál tím víc lidí je nesmyslně pronásledováno kvůli AI halucinacím)



Pro koho se tahle auta proboha dělají, krom hrstky hysterických lepšolidí s dobrým příjmem?

Třítunová elektrická SUV, která mohou kdykoli začít trucovat a jsou neustále nějak porouchaná a musí se měnit minimálně každých 7 let? To je jako eko?



Ano, cíl je jasný - omezit individuální mobilitu. A tím omezit svobodu.


 
 
 

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Přelomové rozhodnutí

Kde se někdo ptá, tam nikdo neodpovídá a kde by někdo odpověděl, tam se nikdo neptá. Ed. Albee. Přelomové rozhodnutí Vrchního soudu je v prvním přiblížení prezentováno jako důkaz, že stát selhal, vlas

 
 
 

Komentáře

Hodnoceno 0 z 5 hvězdiček.
Zatím žádné hodnocení

Přidejte hodnocení

Bavorovy poznámky

©2022 od Bavorovy poznámky. Vytvořeno pomocí Wix.com

bottom of page